Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železniciam SR chýba vyše dvesto prevádzkových zamestnancov. Ilustračné foto: SITA/Marko Erd.
26. júla 2016 16:26 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ZSSK začala predaj lístkov do Viedne aj cez internet

Spiatočný lístok z Bratislavy do Viedne platí jeden deň, pričom pricestovať späť na územie Slovenska je možné aj po polnoci. Na rozdiel od iných medzinárodných internetových lístkov štátneho osobného vlakového dopravcu možno s novým lístkom cestovať v rámci Slovenska vlakom akejkoľvek kategórie podľa vlastného výberu, v Rakúsku vlakmi regionálnej dopravy (R, REX) a S-Bahnom.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) začala internetový predaj medzinárodných lístkov do Viedne s názvom EURegio Wien Ticket. Spiatočný lístok z Bratislavy do Viedne platí jeden deň, pričom pricestovať späť na územie Slovenska je možné aj po polnoci.

Na rozdiel od iných medzinárodných internetových lístkov štátneho osobného vlakového dopravcu možno s novým lístkom cestovať v rámci Slovenska vlakom akejkoľvek kategórie podľa vlastného výberu, v Rakúsku vlakmi regionálnej dopravy (R, REX) a S-Bahnom.

„Internetový lístok je ideálny na jednodňové pracovné cesty alebo víkendové výlety do Viedne. Lístok nie je potrebné vytlačiť, vlakovému personálu ho stačí ukázať v smartfóne alebo v tablete. V cene je zahrnutá aj preprava jedného bicykla medzi Bratislavou a Viedňou,“ povedala riaditeľka sekcie marketingu ZSSK Tatiana Kyselová.

EURegio Wien Ticket možno získať nielen z Bratislavy, ale aj z Devínskej Novej Vsi, Nových Zámkov, Leopoldova, Trnavy, Šale, Galanty, Zvolena, Banskej Bystrice a Levíc.

Dopravu zo Slovenska do metropoly Rakúska využívajú denne tisícky cestujúcich. Rakúsko je najvyhľadávanejšou cieľovou krajinou pri medzinárodných cestách so ZSSK, keď vlani počet cestujúcich medzi oboma krajinami dosiahol 1,5 milióna. V bežný pracovný deň premáva medzi Bratislavou a Viedňou 75 spojov regionálnych expresov a osobných vlakov po dvoch trasách.

Vlaky prevádzkujú ZSSK a Rakúske spolkové železnice (ÖBB). Vlaky z bratislavskej Petržalky do Viedne a späť sú navyše bezbariérové. ZSSK ponúka v regionálnej preprave do Rakúska päť druhov lístkov, ktorých ceny sú výrazne výhodnejšie než štandardná medzinárodná tarifa.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies