Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železnice Slovenskej republiky zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave v smere od pošty na Dohnányho ulici. Foto: zsr.sk.
12. januára 2018 14:26 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ŽSR zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave

Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy.

BRATISLAVA 12. januára (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave v smere od pošty na Dohnányho ulici. Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (946,8 tis. eur vrátane DPH).

„Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich v smere od pošty do podchodu pre cestujúcich a zároveň aj do podchodu k výťahom. Obe cesty budú bezbariérové a značne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov železničnej stanice Trnava,“ informovala v piatok agentúru SITA riaditeľka odboru komunikácie a hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy. Foto: zsr.sk.

Vstup do podchodu od pošty je uzatvorený

Súčasťou tejto stavby je úprava podchodov, mobiliár, informačný a orientačný systém, prístupových chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Stavba si vyžiada aj určité obmedzenia. „Z dôvodu stavebných prác je preto od 8. januára 2018 (podľa plánu do konca tohto roka) vstup do podchodu v smere od pošty a aj z podchodu pre cestujúcich smerom k pošte uzatvorený a nebude možný prechod podchodom smerom k pošte,“ upozornila Pavliková.

Obnovený vstup do podchodu majú sprístupniť skôr

Železnice prosia cestujúcich, aby používali prístupovú cestu z budovy železničnej stanice po Dohnányho ulici. „ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o umožnení využívať novovybudovaný vstup do podchodu v smere od pošty na Dohnányho ulici v skoršom termíne, pričom zo strany zhotoviteľa bolo prisľúbené, že vynaloží maximálne úsilie, aby umožnil na základe predčasného užívania tento vstup užívať k termínu 31. októbra 2018,“ dodala Pavliková.

Začali aj práce na druhom nástupišti stanice

Vlani v decembri zároveň začali práce na poslednom nástupišti na železničnej stanici v Trnave, a to na druhom. Práce, ktoré si budú vyžadovať výluky, sa začnú v marci tohto roka. ŽSR sa za spôsobené ťažkosti cestujúcim ospravedlňujú a prosia ich, aby si vytvorili časovú rezervu k príchodu a odchodu na železničnú stanicu v Trnave.

Novovybudovaný vstup do podchodu od pošty majú sprístupniť v októbri. Foto: zsr.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies