Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Prezídium Policajného zboru.
8. júla 2016 14:44 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ŽSR si objednali vývoj softvéru pre simulátor zariadení

Vývoj špeciálneho softvéru simulátora zabezpečovacích zariadení na školenie, výcvik a vzdelávanie zamestnancov Železníc Slovenskej republiky zabezpečí česká spoločnosť První Signální za 580 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) majú za vývoj špeciálneho softvéru simulátora zabezpečovacích zariadení na školenie, výcvik a vzdelávanie zamestnancov zaplatiť 580 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (696 tis. eur vrátane dane). Za dodávateľa vybrali českú spoločnosť První Signální, a. s. z Ostravy spomedzi ponúk dvoch uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej ešte v júni 2014.

Predpokladaná cena zákazky plánovanej na dva roky a štyri mesiace predstavovala šesťstotisíc eur bez dane. „Simulácie musia obsahovať všetky atribúty vyskytujúce sa pri príprave vlakových ciest a obsluhe zabezpečovacích zariadení tak, ako sú realizované v prevádzke ŽSR,“ oznámil štátny prevádzkovateľ železničnej infraštruktúry.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies