Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Prezídium Policajného zboru.
8. júla 2016 14:44 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ŽSR si objednali vývoj softvéru pre simulátor zariadení

Vývoj špeciálneho softvéru simulátora zabezpečovacích zariadení na školenie, výcvik a vzdelávanie zamestnancov Železníc Slovenskej republiky zabezpečí česká spoločnosť První Signální za 580 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) majú za vývoj špeciálneho softvéru simulátora zabezpečovacích zariadení na školenie, výcvik a vzdelávanie zamestnancov zaplatiť 580 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (696 tis. eur vrátane dane). Za dodávateľa vybrali českú spoločnosť První Signální, a. s. z Ostravy spomedzi ponúk dvoch uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej ešte v júni 2014.

Predpokladaná cena zákazky plánovanej na dva roky a štyri mesiace predstavovala šesťstotisíc eur bez dane. „Simulácie musia obsahovať všetky atribúty vyskytujúce sa pri príprave vlakových ciest a obsluhe zabezpečovacích zariadení tak, ako sú realizované v prevádzke ŽSR,“ oznámil štátny prevádzkovateľ železničnej infraštruktúry.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...