Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
12. novembra 2017 15:12 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ŽSR nakúpia koncové zariadenia informačných a komunikačných technológií

Železnice SR zaplatia za dodávku koncových zariadení informačných a komunikačných technológií a s tým súvisiacich služieb 9,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku na štyri roky zadali združeniu dodávateľov Spojnet (vedúci člen) a InterWay.

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vynaložia na dodávku koncových zariadení informačných a komunikačných technológií (IKT) a s tým súvisiacich služieb 9,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (11,6 mil. eur vrátane DPH).

Zákazku na štyri roky zadali združeniu dodávateľov Spojnet, s. r. o., (vedúci člen) a InterWay, a. s., so sídlom v Bratislave po elektronickej aukcii spomedzi štyroch prijatých ponúk. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v júni tohto roka, pričom predpokladaná cena bola 9,2 mil. eur bez dane (vyše 11 mil. eur s daňou).

Elektronická aukcia znížila najnižšiu cenu o dva milióny eur

„Celkový rámec predmetu zákazky je stanovený koncepčne v previazanosti na súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy a údržby infraštruktúry,“ oznámil štátny správca železničnej infraštruktúry.

Ďalšie tri ponuky v rámci elektronickej aukcie predložili spoločnosti S&T Slovakia, s. r. .o. (10,25 mil. eur bez dane), AutoCont SK, a. s. (10,4 mil. eur) a Datalan, a. s., so sídlom v Bratislave (11,7 mil. eur). Ponuky pred elektronickou akciou boli v rozsahu 11,7 mil. eur bez dane (Spojnet a InterWay) až 14,15 mil. eur (AutoCont SK).

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame