Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
12. novembra 2017 15:12 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

ŽSR nakúpia koncové zariadenia informačných a komunikačných technológií

Železnice SR zaplatia za dodávku koncových zariadení informačných a komunikačných technológií a s tým súvisiacich služieb 9,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku na štyri roky zadali združeniu dodávateľov Spojnet (vedúci člen) a InterWay.

BRATISLAVA 12. novembra (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vynaložia na dodávku koncových zariadení informačných a komunikačných technológií (IKT) a s tým súvisiacich služieb 9,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (11,6 mil. eur vrátane DPH).

Zákazku na štyri roky zadali združeniu dodávateľov Spojnet, s. r. o., (vedúci člen) a InterWay, a. s., so sídlom v Bratislave po elektronickej aukcii spomedzi štyroch prijatých ponúk. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v júni tohto roka, pričom predpokladaná cena bola 9,2 mil. eur bez dane (vyše 11 mil. eur s daňou).

Elektronická aukcia znížila najnižšiu cenu o dva milióny eur

„Celkový rámec predmetu zákazky je stanovený koncepčne v previazanosti na súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy a údržby infraštruktúry,“ oznámil štátny správca železničnej infraštruktúry.

Ďalšie tri ponuky v rámci elektronickej aukcie predložili spoločnosti S&T Slovakia, s. r. .o. (10,25 mil. eur bez dane), AutoCont SK, a. s. (10,4 mil. eur) a Datalan, a. s., so sídlom v Bratislave (11,7 mil. eur). Ponuky pred elektronickou akciou boli v rozsahu 11,7 mil. eur bez dane (Spojnet a InterWay) až 14,15 mil. eur (AutoCont SK).

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies