Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
O podobe novej kolektívnej zmluvy v spoločnosti Lufthansa rozhodne arbitrážne konanie. Dohodli sa na tom zástupcovia najväčšieho nemeckého leteckého prepravcu a odborového zväzu pilotov. Foto: SITA/AP
24. novembra 2016 16:11 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Zrušené lety Lufthansy sa v piatok dotknú stotisíc pasažierov

Vrátane piatkových letov musela Lufthansa tento týždeň pre štrajk pilotov zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tisíc pasažierov.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa v piatok zruší 830 letov. Štrajk pilotov, ktorý je výsledkom dlhodobého sporu o mzdy, totiž bude pokračovať tretí deň. Lufthansa vo štvrtok informovala, že rušenia letov sa dotknú približne 100 tisíc pasažierov, ktorí majú rezervované lety na krátke a stredne dlhé trasy. Diaľkové lety sa nerušia a premávku nezastavia ani prepravcovia Eurowings, Swiss a Austrian Airlines, ktorí sú súčasťou skupiny Lufthansa.

Vrátane piatkových letov musela Lufthansa tento týždeň zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tisíc pasažierov. Odborový zväz pilotov tvrdí, že najväčšia nemecká letecká spoločnosť celé roky vykazovala významné zisky, a preto žiada medziročné zvýšenie platov o 3,66 percenta s platnosťou za uplynulých 5,5 roka. Lufthansa predpokladala, že ponúkne podstatne menší rast platov a navrhla, aby o spore rozhodol arbiter.

Najnovší štrajk pilotov spoločnosti Lufthansa je od apríla 2014 už štrnásty. Terajší štrajk sa koná v čase, keď Lufthansa reštrukturalizuje, aby obstála v konkurencii leteckých firiem z regiónu Perzského zálivu a európskych nízkonákladových leteckých spoločností. „S požiadavkou o 20-percentné zvýšenie platov nemôžeme z Lufthansy urobiť zdravú firmu pre budúcnosť,“ povedal člen jej vedenia Harry Hohmeister.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...