Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrušené lety Lufthansy sa v piatok dotknú stotisíc pasažierov

O podobe novej kolektívnej zmluvy v spoločnosti Lufthansa rozhodne arbitrážne konanie. Dohodli sa na tom zástupcovia najväčšieho nemeckého leteckého prepravcu a odborového zväzu pilotov. Foto: SITA/AP

Vrátane piatkových letov musela Lufthansa tento týždeň pre štrajk pilotov zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tisíc pasažierov.

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa v piatok zruší 830 letov. Štrajk pilotov, ktorý je výsledkom dlhodobého sporu o mzdy, totiž bude pokračovať tretí deň. Lufthansa vo štvrtok informovala, že rušenia letov sa dotknú približne 100 tisíc pasažierov, ktorí majú rezervované lety na krátke a stredne dlhé trasy. Diaľkové lety sa nerušia a premávku nezastavia ani prepravcovia Eurowings, Swiss a Austrian Airlines, ktorí sú súčasťou skupiny Lufthansa.

Vrátane piatkových letov musela Lufthansa tento týždeň zrušiť celkovo 2 618 letov, čo sa dotklo 315 tisíc pasažierov. Odborový zväz pilotov tvrdí, že najväčšia nemecká letecká spoločnosť celé roky vykazovala významné zisky, a preto žiada medziročné zvýšenie platov o 3,66 percenta s platnosťou za uplynulých 5,5 roka. Lufthansa predpokladala, že ponúkne podstatne menší rast platov a navrhla, aby o spore rozhodol arbiter.

Najnovší štrajk pilotov spoločnosti Lufthansa je od apríla 2014 už štrnásty. Terajší štrajk sa koná v čase, keď Lufthansa reštrukturalizuje, aby obstála v konkurencii leteckých firiem z regiónu Perzského zálivu a európskych nízkonákladových leteckých spoločností. „S požiadavkou o 20-percentné zvýšenie platov nemôžeme z Lufthansy urobiť zdravú firmu pre budúcnosť,“ povedal člen jej vedenia Harry Hohmeister.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 24. novembra 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...