Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrekonštruovaný horelický most zlepší dopravu v Čadci

Nový most Horelica na ceste I/11 v Čadci. Foto: SITA/Jana Birošová.

Obnovené spojenie by malo zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach. Náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 mil. eur a boli financované zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) – Po vyše ročnej rekonštrukcii je od piatka otvorený horelický most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste prvej triedy I/11 by malo odľahčiť vnútromestskú dopravu a zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach.

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 mil. eur a boli financované zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Premávka na ceste v mieste výstavby bola obmedzená

„V rámci stavby bol vybudovaný úplne nový mostný objekt vedený ponad železničnú trať, areál čistiarne odpadových vôd a rieku Kysuca. Doprava na ceste I/11 v mieste výstavby bola obmedzená,“ uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká. V čase demolácie pôvodného a výstavby nového mosta bola cesta v danom bode úplne neprejazdná.

Komplexné riešenie dopravy pre Kysuce prinesie dobudovanie diaľnice D3 

Cesta I/11 je významným cestným dopravným spojením medzi Českou republikou a mestom Žilina, slúži aj ako obchádzková trasa v čase nehody alebo výkonu údržby tunela Horelica na diaľnici D3. „Pred troma rokmi bol do užívania odovzdaný nový mestský obchvat. Avšak jednu z jeho kľúčových častí – most, bolo treba zbúrať a nanovo postaviť,“ dodala Ducká.

Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov – Svrčinovec v roku 2020. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu dvadsať kilometrov cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. júla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...