Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
14. júla 2017 18:15 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Zrekonštruovaný horelický most zlepší dopravu v Čadci

Obnovené spojenie by malo zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach. Náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 mil. eur a boli financované zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) – Po vyše ročnej rekonštrukcii je od piatka otvorený horelický most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste prvej triedy I/11 by malo odľahčiť vnútromestskú dopravu a zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach.

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 mil. eur a boli financované zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Premávka na ceste v mieste výstavby bola obmedzená

„V rámci stavby bol vybudovaný úplne nový mostný objekt vedený ponad železničnú trať, areál čistiarne odpadových vôd a rieku Kysuca. Doprava na ceste I/11 v mieste výstavby bola obmedzená,“ uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká. V čase demolácie pôvodného a výstavby nového mosta bola cesta v danom bode úplne neprejazdná.

Komplexné riešenie dopravy pre Kysuce prinesie dobudovanie diaľnice D3 

Cesta I/11 je významným cestným dopravným spojením medzi Českou republikou a mestom Žilina, slúži aj ako obchádzková trasa v čase nehody alebo výkonu údržby tunela Horelica na diaľnici D3. „Pred troma rokmi bol do užívania odovzdaný nový mestský obchvat. Avšak jednu z jeho kľúčových častí – most, bolo treba zbúrať a nanovo postaviť,“ dodala Ducká.

Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov – Svrčinovec v roku 2020. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu dvadsať kilometrov cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...