Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov - Bardejov - Gorlice (Poľsko). Foto: po-kraj.sk.
11. mája 2018 18:28 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Zrekonštruované cestné úseky Prešov – Bardejov – Gorlice odovzdali do užívania

Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

BARDEJOV/ RASLAVICE – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) v piatok odovzdala do užívania zrekonštruované úseky ciest v rámci projektu Modernizácia cestného spojenia Prešov – Bardejov – Gorlice (Poľsko). Na slovenskej strane ide o tri úseky ciest v okrese Bardejov, na ktoré Slovensko získalo v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 sumu 3,5 milióna eur.

Prešovskí cestári ako partner Malopoľského vojvodstva

Ako agentúru SITA informoval riaditeľ SÚC PSK Peter Kočiško, prešovskí cestári sa na projekte, ktorý má prispieť k zlepšeniu dopravy a zvýšeniu bezpečnosti ciest v pohraničí, spolupodieľali ako projektový partner spolu s Malopoľským vojvodstvom, poľským vedúcim partnerom projektu. V rámci výzvy získali na projekt takmer sedem miliónov eur.

Na slovenskej strane sa pritom preinvestovala zhruba polovica, pričom desať percent bolo financovaných zo štátneho rozpočtu a päť percent zo zdrojov Prešovského samosprávneho kraja. Zhotoviteľom stavebných prác sa po verejnom obstarávaní stala Eurovia SK, a.s.

Prešovskí cestári boli pri projekte partnerom Malopoľského vojvodstva. Foto: po-kraj.sk.

Zrekonštruovali tri úseky ciest v dĺžke 8,6 kilometra

V rámci projektu zmodernizovali vyše 8,6 kilometra ciest na troch úsekoch a zrekonštruovali dva mostné objekty. Opravená bola cesta Raslavice – Janovce v dĺžke vyše päť kilometrov, úsek Kľušov – Bardejov s dĺžkou takmer dva kilometre a trasa Regetovka – Becherov v dĺžke 1,65 km.

Práce na úsekoch sú ukončené a momentálne prebieha preberacie konanie. „Na túto stavbu sme mimoriadne hrdí. Začali sme s rekonštrukciou cesty II/545 ako spojnice krajského mesta Prešov a okresného mesta Bardejov, ktorá bola v zlom stave. V rekonštrukcii tejto cesty budeme pokračovať aj naďalej v úseku Kapušany – Tulčík – Demjata a Janovce – Kľušov,“ informoval Kočiško.

Modernizujú viaceré ďalšie cesty pri hranici s Poľskom 

Prešovský samosprávny kraj prostredníctvom SÚC PSK v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovenská republika 2014 – 2020 realizuje súbežne viaceré veľké cestné projekty. Jedným z nich je Rozvoj cestnej infraštruktúry Snina – Medzilaborce – Krosno v hodnote 2,4 milióna eur, v rámci ktorého revitalizujú úseky Medzilaborce – Palota a Čabalovce – Hostovice v dĺžke 12,3 kilometra. Druhým úspešným projektom je Modernizácia cestného spojenia Snina – Medzilaborce – Krosno za 2,3 milióna eur. Týka sa ciest Miroľa – Staškovce a Makovce – Staškovce v dĺžke 8,7 kilometra.

Opravili úseky ciest Raslavice – Janovce, Kľušov – Bardejov a Regetovka – Becherov. Foto: po-kraj.sk.

Pripravujú aj obnovu cestného spojenia Pieninských národných parkov

V súčasnom období prebieha proces verejného obstarávania v rámci druhej etapy projektu Modernizácia cestného spojenia Pieninských národných parkov, ktorý za takmer 3,5 milióna eur umožní rekonštrukciu úsekov Slovenská Ves – Spišská Stará Ves a Haligovce v celkovej dĺžke takmer 22 kilometrov.

Výsledkom cezhraničnej spolupráce je aj schválený projekt Zlepšenie dopravného napojenia okresov Jaslo, Bardejov a Svidník na TEN-T koridor, ktorý by mal slovenskej strane priniesť modernizáciu 8 km ciest Raslavice – Lopuchov a Stuľany – Kuková za približne 2,5 milióna eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies