Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zosuv cesty v Hrboltovej bude sanovať Hastra

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja vybrala zhotoviteľa prác cez priame rokovacie konanie z dôvodu mimoriadnej udalosti. Zmluvná cena prác predstavuje vyše 95 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) zazmluvnila sanáciu zosuvu cesty tretej triedy v Hrboltovej, mestskej časti Ružomberka. Za zhotoviteľa prác na úseku v dĺžke 48 metrov vybrala spoločnosť Hastra, s. r. o., zo Žiliny cez priame rokovacie konanie z dôvodu mimoriadnej udalosti.

Zmluvná cena prác je 95,3 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (114,36 tis. eur vrátane dane), predpokladaná hodnota bola 96,5 tis. eur bez dane.

Spôsob zadania zákazky zdôvodnili žilinskí krajskí cestári mimoriadnou udalosťou. Mesto Ružomberok vyhlásilo mimoriadnu situáciu v mestskej časti Hrboltová v súvislosti so živelnou pohromou, pričom bol porušený horninový masív a následne nastala deformácia svahu cesty.

Potrebné sú opatrenia na zníženie rizík ohrozenia

„Je nevyhnutné zrealizovať opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku za účelom stabilizácie svahových deformácií postihnutého cestného telesa realizovaním rekonštrukčných prác na cestnom telese so spevnením krajníc proti zosúvaniu sa násypu dolu svahom k železnici s vybudovaním zvodidiel, ktoré budú osadené do prahov podopierané rúrovými mikropilótami,“ oznámili cestári.

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja bola založená 1. novembra 2006 na základe rozhodnutia krajského zastupiteľstva z 29. 6. 2006 ako príspevková organizácia. V regiónoch Žilinského kraja spravuje 239 kilometrov ciest druhej a tretej triedy (23,4 km ciest II. triedy, 215,6 km ciest III. triedy). V pôsobnosti má aj 181 mostov na cestách II. triedy a 2 986 mostov na cestách III. triedy.

Správa ciest má generálne riaditeľstvo so sídlom v Žiline a päť regionálnych závodov – Horné Považie (sídlo Žilina), Kysuce (Čadca), Liptov (Liptovský Mikuláš), Orava (Dolný Kubín) a Turiec (Martin).

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...