Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. septembra 2016 11:45 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Zosuv cesty v Hrboltovej bude sanovať Hastra

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja vybrala zhotoviteľa prác cez priame rokovacie konanie z dôvodu mimoriadnej udalosti. Zmluvná cena prác predstavuje vyše 95 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) zazmluvnila sanáciu zosuvu cesty tretej triedy v Hrboltovej, mestskej časti Ružomberka. Za zhotoviteľa prác na úseku v dĺžke 48 metrov vybrala spoločnosť Hastra, s. r. o., zo Žiliny cez priame rokovacie konanie z dôvodu mimoriadnej udalosti.

Zmluvná cena prác je 95,3 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (114,36 tis. eur vrátane dane), predpokladaná hodnota bola 96,5 tis. eur bez dane.

Spôsob zadania zákazky zdôvodnili žilinskí krajskí cestári mimoriadnou udalosťou. Mesto Ružomberok vyhlásilo mimoriadnu situáciu v mestskej časti Hrboltová v súvislosti so živelnou pohromou, pričom bol porušený horninový masív a následne nastala deformácia svahu cesty.

Potrebné sú opatrenia na zníženie rizík ohrozenia

„Je nevyhnutné zrealizovať opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku za účelom stabilizácie svahových deformácií postihnutého cestného telesa realizovaním rekonštrukčných prác na cestnom telese so spevnením krajníc proti zosúvaniu sa násypu dolu svahom k železnici s vybudovaním zvodidiel, ktoré budú osadené do prahov podopierané rúrovými mikropilótami,“ oznámili cestári.

Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja bola založená 1. novembra 2006 na základe rozhodnutia krajského zastupiteľstva z 29. 6. 2006 ako príspevková organizácia. V regiónoch Žilinského kraja spravuje 239 kilometrov ciest druhej a tretej triedy (23,4 km ciest II. triedy, 215,6 km ciest III. triedy). V pôsobnosti má aj 181 mostov na cestách II. triedy a 2 986 mostov na cestách III. triedy.

Správa ciest má generálne riaditeľstvo so sídlom v Žiline a päť regionálnych závodov – Horné Považie (sídlo Žilina), Kysuce (Čadca), Liptov (Liptovský Mikuláš), Orava (Dolný Kubín) a Turiec (Martin).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies