Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
21. mája 2018 15:03 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk Ryanairu za jeho uplynulý účtovný rok stúpol o desať percent

Letecká spoločnosť za dvanásť mesiacov do konca marca vykázala zisk po zdanení v objeme 1,45 mld. eur.

BRATISLAVA – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom uplynulom účtovnom roku, ktorý sa skončil 31. marca, dosiahla rast zisku po zdanení o 10 % na sumu 1,45 mld.eur. Zisk firmy stúpol napriek tomu, že priemerná cena jej leteniek sa znížila o 3 % na úroveň 39,40 eura.

Základný zisk spoločnosti na akciu sa medziročne zvýšil o 15 % na 1,215 eura. Tržby prepravcu v jeho uplynulom účtovnom roku vzrástli o 8 % na 7,151 mld. eur. Ryanair o tom informoval v pondelok v správe, ktorú poskytol agentúre SITA.

Aerolínie prepravili vyše 130 miliónov cestujúcich

Počet pasažierov spoločnosti za dvanásť mesiacov do konca marca stúpol o 9 % na vyše 130 miliónov, pričom motorom rastu boli trhy v Nemecku, Taliansku a Španielsku. Ryanair počas svojho účtovného roku 2018 otvoril štyri nové základne, vyše 260 nových liniek a svoju flotilu rozšíril o 50 strojov B737 na celkovo 430 lietadiel. Firma zároveň vytvorila 1 500 nových pracovných miest.

Lietadlo Ryanairu na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Očakávaný ďalší nárast počtu pasažierov

Výhľad Ryanairu na účtovný rok, ktorý sa skončí v marci 2019, je však opatrný. Prepravca prognózuje, že počet jeho pasažierov stúpne o 7 percent na 139 miliónov. Predpokladá však, že jeho náklady sa zväčšia o 9 percent pre vyššie výdavky na zamestnancov a rast cien ropy. Letecká spoločnosť tak očakáva pokles celoročného zisku do pásma 1,25 až 1,35 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies