Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
23. júla 2018 13:18 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk Ryanairu v jeho účtovnom prvom kvartáli klesol o 20 percent

Za apríl až jún letecká spoločnosť vykázala zisk po zdanení v sume 319 miliónov eur.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom prvom kvartáli, ktorý sa skončil v závere júna, evidovala medziročný pokles zisku po zdanení bez zahrnutia jednorazových položiek o 20 percent na sumu 319 mil. eur. Firma o tom informovala v správe, ktorú v pondelok poskytla agentúre SITA.

Silný rast prepravy, nadmerná kapacita v Európe a skoršie veľkonočné sviatky viedli k tomu, že cena leteniek klesla, uviedol Ryanair. Okrem toho vyššie náklady na pohonné látky a na zamestnancov prevážili nad silným rastom vedľajších príjmov.

Ilustračné foto: SITA/AP.

Počet cestujúcich vzrástol o 7 percenta na 37,6 milióna

Spoločnosť Ryanair počas apríla až júna prepravila 37,6 milióna cestujúcich, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom rast o 7 percent. Vedľajšie príjmy spoločnosti medziročne posilnili o 25 percent. Priemerná cena letenky sa však znížila o 4 percentá na 38,68 eura.

Aerolínie plánujú zisk po zdanení 1,25 mld. až 1,35 mld. eur

Ryanair naďalej prognózuje, že za terajší účtovný rok dosiahne zisk po zdanení v rozmedzí 1,25 mld. eur až 1,35 mld. eur. Vzhľadom na vplyv štrajkov zamestnancov letecký prepravca predpokladá, že v účtovnom druhom kvartáli ceny jeho leteniek vzrastú iba o približne jedno percento, hoci pôvodne plánoval ich zvýšenie o 4 percentá.

Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame