Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: pixabay.com.
5. februára 2018 15:40 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk Ryanairu v jeho treťom účtovnom kvartáli stúpol o dvanásť percent

Írsky letecký prepravca za október až december, čiže vo svojom účtovnom treťom štvrťroku, vykázal zisk 106 miliónov eur.

BRATISLAVA 5. februára (SITA) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom treťom kvartáli, čiže do 31. decembra 2017, dosiahla rast zisku o 12 percent na sumu 106 mil. eur. Počet pasažierov stúpol o 6 percent na 30,4 milióna ľudí. Náklady firmy vrátane výdavkov na pohonné hmoty klesli o jedno percento. Ryanair o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zverejnil v pondelok.

Čistá hotovosť dosiahla vyše jednu miliardu eur

Prevádzková činnosť firmy vytvorila za deväť mesiacov do konca decembra čistú hotovosť v sume vyše 1 mld. eur. V rovnakom období Ryanair vynaložil na kapitálové výdavky zhruba 1 mld. eur, do spätných nákupov akcií investoval 639 mil. eur a vyše 300 mil. eur vyčlenil na splácanie dlhov.

Ilustračné foto: bts.aero.

Prepravca očakáva zisk je 1,4 miliardy až 1,45 miliardy eur

Firma zopakovala, že výšku jej nákladov bez zohľadnenia nákladov na palivá ovplyvnia dodatočné výdavky na platy pilotov v sume zhruba 45 mil. eur. Letecký prepravca zároveň potvrdil svoju prognózu celoročného zisku po zdanení v pásme 1,4 mld. až 1,45 mld. eur. Ryanair ďalej uviedol, že ho naďalej znepokojuje neistota súvisiaca s podmienkami odchodu Veľkej Británie z Európskej únie.

Obavy z narušenia letov medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou

„Pretrváva znepokojujúce riziko vážneho narušenia letov medzi Veľkou Britániou a EÚ v apríli 2019, ak sa včas nedosiahne obojstranná dohoda. Rovnako ako ostatné letecké spoločnosti potrebujeme mať jasno v tejto otázke predtým, ako v polovici roka 2018 zverejníme náš cestovný poriadok pre leto 2019,“ uviedol Ryanair.

Ilustračné foto: ryanair.com.Foto: ryanair.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame