Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom prvom kvartáli, čiže za apríl až jún, dosiahla medziročný rast zisku po zdanení o 55 percent na sumu 397 mil.iónov eur. Foto: SITA/AP.
24. júla 2017 11:58 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk leteckej firmy Ryanair v jej prvom kvartáli stúpol o 55 percent

Nízkonákladový letecký prepravca za apríl až jún vykázal zisk po zdanení v sume 397 miliónov eur. 

BRATISLAVA 24. júla (SITA) – Írska spoločnosť Ryanair, ktorá je najväčším európskym leteckým prepravcom, vo svojom účtovnom prvom kvartáli, čiže za apríl až jún, dosiahla medziročný rast zisku po zdanení o 55 percent na sumu 397 mil. eur.

Počet pasažierov, ktorých firma vo svojom prvom štvrťroku prepravila, stúpol o 12 percent na 35 miliónov a priemerná cena letenky sa zvýšila o 1 percento na 40,30 eura. Ryanair o tom informoval v pondelok v správe, ktorú poskytol agentúre SITA.

Spoločnosť prevzala štrnásť nových lietadiel a objednala ďalších desať

Výsledky leteckého prepravcu však skreslilo to, že v jeho tohtoročnom prvom kvartáli bola Veľká noc, pričom v rovnakom období pred rokom nijaké sviatky neboli. „Teší nás, že sme vykázali tento 55-percentný rast zisku po zdanení, ale s upozornením, že výsledok skreslila absencia veľkonočných sviatkov v našom minuloročnom prvom kvartáli,“ konštatoval generálny riaditeľ firmy Michael O’Leary.

Ryanair ďalej informoval, že počas apríla až júna prevzal 14 nových Boeingov 737. V júni firma objednala desať strojov Boeing 737-MAX-200. Päť z nich bude dodaných na jar 2019 a ďalších päť na jar 2020. Spoločnosť potvrdila svoj plán, ktorý ráta s tým, že za účtovný rok 2018 dosiahne zisk po zdanení v pásme 1,4 až 1,45 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies