Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines za druhý kvartál vykázala zisk a tržby, ktoré nenaplnili očakávania trhu. Foto: Pixabay.com
14. júla 2017 13:09 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk leteckej firmy Delta v druhom kvartáli nenaplnil očakávania

Bez zahrnutia jednorazových položiek letecká firma za apríl až jún vykázala zisk 1,64 USD na akciu, analytici očakávali, že bude vo výške 1,66 USD na akciu.

DALLAS 14. júla (SITA, AP) – Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines Inc. za druhý kvartál vykázala zisk a tržby, ktoré nenaplnili očakávania trhu. Letecká firma informovala, že jej čistý zisk za apríl až jún bol v sume 1,22 mld. USD, čo bol oproti rovnakému obdobiu minulého roka pokles o 21 percent.

Bez zahrnutia jednorazových položiek Delta vykázala zisk 1,64 USD na akciu. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research však v priemere očakávali, že bude vo výške 1,66 USD na akciu. Tržby firmy stúpli o 3 percentá na 10,79 mld. USD, ale analytici prognózovali, že budú v sume 10,83 mld. USD.

Zrýchlila investície do technológií a urobila aj iné zmeny

Výsledok spoločnosti poškodil búrkový deň v apríli, ktorý na päť dní prerušil jej prevádzku. Delta vtedy zrušila približne 4 tis. letov a uviedla, že jej zisk to znížilo o 125 mil. USD. Generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Ed Bastian uviedol, že Delta zrýchlila investície do technológií a urobila aj iné zmeny, aby sa počas tohto leta mohla z prerušenia prevádzky zotaviť rýchlejšie.

Náklady firmy na pohonné hmoty a pracovnú silu v druhom kvartáli medziročne stúpli o 445 mil. USD. Náklady na palivá sa zvýšili o 18 percent a na pracovnú silu o 9 percent.

(1 EUR = 1,1417 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...