Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pixabay.com
17. augusta 2016 13:27 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk leteckej firmy Cathay Pacific klesol o vyše 82 %

Za január až jún hongkonská letecká spoločnosť vykázala zisk patriaci akcionárom v sume 353 mil. hongkonských dolárov (HKD), v prvom polroku vlaňajška to bolo 1,972 mld. HKD.

Hongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific Group v prvom polroku tohto roka evidovala medziročný pokles zisku patriaceho akcionárom o 82,1 percenta na 353 mil. hongkonských dolárov (HKD) z úrovne 1,972 mld. HKD v prvom polroku vlaňajška. Zisk na akciu za január až jún oslabil na 0,09 HKD zo sumy 0,5 HKD za prvých šesť mesiacov minulého roka. Firma o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. „Podnikateľské prostredie v prvej polovici roka 2016 bolo ovplyvnené krehkosťou ekonomiky a intenzívnou konkurenciou,“ uviedla spoločnosť.

Tržby Cathay Pacific v segmente osobnej dopravy od začiatku roka do konca júna medziročne oslabili o 7,8 percenta na 33,413 mld. HKD. Prepravná kapacita leteckej spoločnosti sa zvýšila o 4,2 percenta, keďže zaviedla nové linky. Obsadenosť lietadiel sa znížila o 1,4 percentuálneho bodu na úroveň 84,5 percenta. Tržby firmy za nákladnú dopravu sa počas januára až júna v medziročnom porovnaní znížili o 17,2 percenta na 9,415 mld. HKD.

(1 EUR = 8,7604 HKD)

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies