Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Delta za január až marec vykázala zisk 547 mil. USD. Foto: SITA/AP.
12. apríla 2018 19:12 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Zisk leteckého prepravcu Delta v prvom kvartáli prekonal očakávania

Americká letecká firma za január až marec vykázala upravený zisk 74 centov na akciu, analytici predpovedali 73 centov na akciu.

ATLANTA – Výkon americkej leteckej spoločnosti Delta v prvom kvartáli prekonal očakávania trhu, keďže sa zlepšili jej príjmy v oblasti osobnej aj nákladnej prepravy. Spoločnosť za január až marec vykázala zisk 547 mil. USD, čo predstavovalo 77 centov na akciu.

Po úprave o jednorazové položky bol zisk firmy Delta v sume 74 centov na akciu. Týmto výsledkom o jeden cent prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume Zacks Investment Research.

Tržby v prvom kvartáli vzrástli na takmer 10 miliárd USD

Tržby leteckého prepravcu v prvom kvartáli tohto roka medziročne stúpli na 9,97 mld. USD z úrovne 9,1 mld. USD. Aj výškou tržieb Delta prekonala prognózu analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks. Predpovedali totiž, že budú v objeme 9,88 mld. USD. Za druhý štvrťrok letecká firma očakáva zisk v pásme 1,80 až 2 USD na akciu.

(1 EUR = 1,2384 USD)

Tržby spoločnosti v prvom kvartáli vzrástli na takmer 10 mld. USD. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies