Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP
12. apríla 2018 19:12 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Zisk leteckého prepravcu Delta v prvom kvartáli prekonal očakávania

Americká letecká firma za január až marec vykázala upravený zisk 74 centov na akciu, analytici predpovedali 73 centov na akciu.

ATLANTA – Výkon americkej leteckej spoločnosti Delta v prvom kvartáli prekonal očakávania trhu, keďže sa zlepšili jej príjmy v oblasti osobnej aj nákladnej prepravy. Spoločnosť za január až marec vykázala zisk 547 mil. USD, čo predstavovalo 77 centov na akciu.

Po úprave o jednorazové položky bol zisk firmy Delta v sume 74 centov na akciu. Týmto výsledkom o jeden cent prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume Zacks Investment Research.

Tržby v prvom kvartáli vzrástli na takmer 10 miliárd USD

Tržby leteckého prepravcu v prvom kvartáli tohto roka medziročne stúpli na 9,97 mld. USD z úrovne 9,1 mld. USD. Aj výškou tržieb Delta prekonala prognózu analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks. Predpovedali totiž, že budú v objeme 9,88 mld. USD. Za druhý štvrťrok letecká firma očakáva zisk v pásme 1,80 až 2 USD na akciu.

(1 EUR = 1,2384 USD)

Tržby spoločnosti v prvom kvartáli vzrástli na takmer 10 mld. USD. Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame