Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Wizz Air zruší v máji svoju základňu v Košiciach. Foto: SITA/Jozef Jarošík.
9. novembra 2016 12:40 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk firmy Wizz Air v jej účtovnom prvom polroku stúpol

Nízkonákladový letecký prepravca za apríl až september dosiahol medziročný rast základného zisku po zdanení o 12,5 % na sumu 231,6 mil. eur. 

Spoločnosť Wizz Air, ktorá je najväčším nízkonákladovým leteckým prepravcom v strednej a východnej Európe, za apríl až september čiže za svoj účtovný prvý polrok dosiahla základný zisk po zdanení v sume 231,6 mil. eur. Išlo o jeho medziročný rast o 12,5 percenta. Tržby spoločnosti v jej účtovnom prvom polroku posilnili o 10,1 percenta na 921,2 mil. eur. Letecká firma o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Wizz Air ďalej uviedol, že počet jeho pasažierov za apríl až september medziročne vzrástol o 17,4 percenta na 12,5 milióna. Za celý svoj účtovný rok, ktorý sa skončí v závere marca budúceho roka, spoločnosť očakáva základný čistý zisk bez zahrnutia jednorazových položiek v sume 245 mil. až 255 mil. eur.

Spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti v súčasnosti prevádzkuje vyše 450 leteckých spojení z 26 základní a spája 38 krajín. Firma prevádzkuje flotilu 73 Airbusov A320 a A321. WizzAir na Slovensku prevádzkuje tri pravidelné linky zo základne v Košiciach na letiská Londýn (Luton), Bristol a Doncaster (Sheffield). Z Popradu zabezpečuje lety do Londýna (Lutonu) a z Bratislavy do macedónskeho Skopje.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...