Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: pixabay.com.
6. februára 2017 15:29 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk firmy Ryanair za jej účtovný tretí štvrťrok klesol o osem percent

Letecká spoločnosť za október až december vykázala zisk po zdanení v objeme 95 mil. eur.

Írska letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom treťom štvrťroku, čiže za október až december, evidovala medziročný pokles zisku po zdanení o 8 percent na sumu 95 mil. eur. Ryanair, ktorá je najväčším európskym leteckým prepravcom, vo svojom treťom štvrťroku dosiahol rast počtu cestujúcich o 16 percent na 29 miliónov. Priemerné cestovné však kleslo o 17 percent na 33 eur na pasažiera.  Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v pondelok poskytla agentúre SITA.

Tržby firmy za október až december medziročne posilnili o 1 percento na sumu 1,345 mld. eur. Obsadenosť lietadiel sa zvýšila o 2 percentá na úroveň 95 percent a náklady klesli o 12 percent, pričom náklady bez zahrnutia pohonných látok sa znížili o 6 percent. V záverečných troch mesiacoch vlaňajška Ryanair otvoril päť nových základní, a to v Bukurešti, Hamburgu, Norimbergu, v Prahe a vo Vilniuse.

Letecký prepravca očakáva, že neistota po rozhodnutí o brexite, oslabenie britskej libry a presmerovanie charterových letov z Turecka, Egypta a severnej Afriky do Španielska a Portugalska budú naďalej nadol tlačiť ceny počas zvyšnej časti jeho účtovného roka 2017 aj v účtovnom roku 2018. Ryanair predpokladá, že za celý svoj účtovný rok 2017, ktorý sa skonči v závere marca, prepraví 119 mil. cestujúcich. Firma potvrdila svoju prognózu celoročného zisku v pásme 1,3 až 1,35 mld. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies