Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lietadlo nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair na Letisku M. R. ŠŠtefánika v Bratislave. Foto: SITA/Marko Erd
7. novembra 2016 13:30 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk firmy Ryanair v jej účtovnom prvom polroku stúpol o 7 %

Najväčšia európska nízkonákladová letecká spoločnosť za apríl až september vykázala zisk 1,168 mld. eur. 

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair za svoj účtovný prvý polrok, čiže za apríl až september, vykázala rast zisku o 7 percent na 1,168 mld. eur. Počet pasažierov v prvom polroku stúpol o 12 percent na 65 miliónov. Obsadenosť lietadiel spoločnosti Ryanair vzrástla o 2 percentá na 95 percent.

Priemerná cena leteniek sa znížila o 10 percent na 50 eur, ale náklady tiež klesli o 10 percent, pričom náklady bez zahrnutia palív sa znížili o 5 percent. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v pondelok poskytla agentúre SITA.

Aerolínie otvorili 73 nových liniek a šesť nových základní

Rast počtu pasažierov bol počas apríla až septembra rovnomerne rozložený v rámci celej Európe, keďže firma začala prevádzkovať 73 nových liniek a otvorila šesť nových základní. Počas nadchádzajúcej zimy Ryanair plánuje otvoriť ďalších šesť základní, a to v Bukurešti, Prahe, Vilniuse, Norimbergu, Hamburgu a v meste Bournemouth.

Ryanair uviedol, že odhlasovanie odchodu Veľkej Británie z Európskej únie povedie k presunu časti plánovaného rastu firmy mimo Britániu v dôsledku oslabenia libry, slabšieho rastu ekonomiky a neistoty na trhu.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe. Počas súčasného zimného letového poriadku od 30. októbra 2016 do 25. marca 2017 bude prevádzkovať z Bratislavy pätnásť pravidelných liniek s 51 spiatočnými letmi týždenne. Pravidelné spojenia z Bratislavy zabezpečuje spoločnosť od 10. októbra 2005 a na letisku v slovenskej metropole zriadila vlani v marci svoju základňu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies