Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/AP
25. júla 2016 16:28 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk firmy Ryanair medziročne stúpol o 4 %

Nízkonákladový letecký prepravca za apríl až jún čiže za svoj účtovný prvý štvrťrok vykázal zisk po zdanení v sume 256 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bol v objeme 245 mil. eur.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair za apríl až jún, čiže za svoj účtovný prvý kvartál, dosiahla rast zisku po zdanení o 4 % na sumu 256 mil. eur z úrovne 245 mil. v rovnakom období minulého roka. Tržby firmy medziročne posilnili o 2 % na 1,687 mld. eur z úrovne 1,653 mld. eur, na ktorej boli za apríl až jún minulého roka. Firma o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

Priemerné cestovné u prepravcu Ryanair síce medziročne kleslo o 10 % na sumu 39,92 eura, ale počet zákazníkov sa zvýšil o 11 % z 28 mil. na 31,2 milióna. Náklady firmy sa zmenšili o 9 %. Náklady leteckého prepravcu na pohonné hmoty sa znížili o 42 mil. eur na 518 mil. eur a ostatné náklady klesli o 4 %.

Spoločnosť očakáva, že neistota vyplývajúca z britského rozhodnutia o odchode z Európskej únie z krátkodobého hľadiska povedie k pomalšiemu rastu ekonomík Veľkej Británie aj EÚ, čo bude ceny leteniek tlačiť nadol prinajmenšom do konca roku 2017. Firma Ryanair očakáva, že cestovné v jej účtovnom druhom kvartáli klesne prinajmenšom o 6 %. Napriek tomu letecký prepravca potvrdil prognózu, podľa ktorej jeho celoročný zisk stúpne o zhruba 12 percent.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...