Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk firmy Ryanair medziročne stúpol o 4 %

SITA/AP

Nízkonákladový letecký prepravca za apríl až jún čiže za svoj účtovný prvý štvrťrok vykázal zisk po zdanení v sume 256 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bol v objeme 245 mil. eur.

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair za apríl až jún, čiže za svoj účtovný prvý kvartál, dosiahla rast zisku po zdanení o 4 % na sumu 256 mil. eur z úrovne 245 mil. v rovnakom období minulého roka. Tržby firmy medziročne posilnili o 2 % na 1,687 mld. eur z úrovne 1,653 mld. eur, na ktorej boli za apríl až jún minulého roka. Firma o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

Priemerné cestovné u prepravcu Ryanair síce medziročne kleslo o 10 % na sumu 39,92 eura, ale počet zákazníkov sa zvýšil o 11 % z 28 mil. na 31,2 milióna. Náklady firmy sa zmenšili o 9 %. Náklady leteckého prepravcu na pohonné hmoty sa znížili o 42 mil. eur na 518 mil. eur a ostatné náklady klesli o 4 %.

Spoločnosť očakáva, že neistota vyplývajúca z britského rozhodnutia o odchode z Európskej únie z krátkodobého hľadiska povedie k pomalšiemu rastu ekonomík Veľkej Británie aj EÚ, čo bude ceny leteniek tlačiť nadol prinajmenšom do konca roku 2017. Firma Ryanair očakáva, že cestovné v jej účtovnom druhom kvartáli klesne prinajmenšom o 6 %. Napriek tomu letecký prepravca potvrdil prognózu, podľa ktorej jeho celoročný zisk stúpne o zhruba 12 percent.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. júla 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...