Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predstavitelia Európskej únie a USA rokovali v Bruseli o bezpečnosti leteckej dopravy. Ilustračné foto: Pixabay.com
12. januára 2017 16:17 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Zisk Delta Air Lines v štvrtom kvartáli vlaňajška klesol

Spoločnosť za október až december vykázala zisk 622 mil. USD, v rovnakom období predošlého roka bol vo výške 980 mil. USD.

Zisk americkej leteckej spoločnosti Delta Air Lines v štvrtom kvartáli medziročne oslabil. Spoločnosť za október až december vykázala zisk v sume 622 mil. USD, čiže 84 centov na akciu. V rovnakom období predošlého roka bol jej zisk vo výške 980 mil. USD, čiže 1,25 USD na akciu.

Zisk po úprave o jednorazové položky za záverečný štvrťrok vlaňajška bol v sume 82 centov na akciu. Výsledkom na tejto báze Delta Air Lines naplnila očakávania analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks Investment Research.

Tržby firmy za štvrtý kvartál prekonali očakávania. Výška tržieb sa znížila na 9,46 mld. USD z úrovne 9,5 mld. USD, ale aj tak to bolo viac, ako predpovedali analytici oslovení v prieskume spoločnosti Zacks, ktorí odhadovali, že budú v objeme 9,35 mld. USD. Hodnota akcií firmy Delta vo štvrtok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze posilnila o 36 centov na 51,80 USD za kus.

(1 EUR = 1,0503 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...