Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
10. septembra 2018 10:19 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Žilinský kraj si dal vyhotoviť Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility

Stratégiu v troch nadväzujúcich etapách spracuje skupina dodávateľov Žilinská univerzita v Žiline, Výskumný ústav dopravný a DAQE Slovakia. Žilinský kraj chce na zákazku za 415,8 tis. eur bez DPH využiť aj peniaze Európskej únie.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) si dal vypracovať Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility. Spracuje ju skupina dodávateľov Žilinská univerzita v Žiline, Výskumný ústav dopravný, a. s., Žilina a spoločnosť DAQE Slovakia, s. r. o., Žilina v troch nadväzujúcich etapách (analýza, návrh a čistopis stratégie).

Žilinský kraj chce na zákazku za 415,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (499 tis. eur vrátane DPH) využiť peniaze Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v októbri, predpokladaná cena za zhotovenie štúdie do devätnástich mesiacov bola 446,5 tis. eur bez DPH (535,7 ti. eur s DPH). Ponuku predložila iba uvedená skupina dodávateľov.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.
Využijú dopravné prieskumy a prepravné možnosti

„Stratégia bude spracovaná v rozsahu administratívneho územia ŽSK na základe dopravných prieskumov, prepravných charakteristík osobnej, verejnej a nákladnej dopravy, analýzy dopravnej infraštruktúry a zložiek sídelnej štruktúry ŽSK,“ oznámil Žilinský kraj v opise tendra.

Má to byť v súlade s metodickým usmernením riadiaceho orgánu IROP k vypracovaniu plánov udržateľnej mobility vydanom Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v septembri 2015 a s jeho prílohou – metodickými pokynmi k tvorbe plánov udržateľnej mobility vydanou Ministerstvom dopravy a výstavby SR v roku 2015 ako podklad pre čerpanie finančných prostriedkov EÚ.

Mestská hromadná doprava v Žiline. Foto: SITA/Milo Fabian.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame