Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žilinský kraj si dal vyhotoviť Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility. Ilustračné foto: SITA/Jana Birošová.
10. septembra 2018 10:19 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Žilinský kraj si dal vyhotoviť Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility

Stratégiu v troch nadväzujúcich etapách spracuje skupina dodávateľov Žilinská univerzita v Žiline, Výskumný ústav dopravný a DAQE Slovakia. Žilinský kraj chce na zákazku za 415,8 tis. eur bez DPH využiť aj peniaze Európskej únie.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) si dal vypracovať Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility. Spracuje ju skupina dodávateľov Žilinská univerzita v Žiline, Výskumný ústav dopravný, a. s., Žilina a spoločnosť DAQE Slovakia, s. r. o., Žilina v troch nadväzujúcich etapách (analýza, návrh a čistopis stratégie).

Žilinský kraj chce na zákazku za 415,8 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (499 tis. eur vrátane DPH) využiť peniaze Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v októbri, predpokladaná cena za zhotovenie štúdie do devätnástich mesiacov bola 446,5 tis. eur bez DPH (535,7 ti. eur s DPH). Ponuku predložila iba uvedená skupina dodávateľov.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.Ilustračné foto: slovakrail.sk.
Využijú dopravné prieskumy a prepravné možnosti

„Stratégia bude spracovaná v rozsahu administratívneho územia ŽSK na základe dopravných prieskumov, prepravných charakteristík osobnej, verejnej a nákladnej dopravy, analýzy dopravnej infraštruktúry a zložiek sídelnej štruktúry ŽSK,“ oznámil Žilinský kraj v opise tendra.

Má to byť v súlade s metodickým usmernením riadiaceho orgánu IROP k vypracovaniu plánov udržateľnej mobility vydanom Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v septembri 2015 a s jeho prílohou – metodickými pokynmi k tvorbe plánov udržateľnej mobility vydanou Ministerstvom dopravy a výstavby SR v roku 2015 ako podklad pre čerpanie finančných prostriedkov EÚ.

Mestská hromadná doprava v Žiline. Foto: SITA/Milo Fabian.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies