Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA.
27. septembra 2016 16:05 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Žilinský kraj dá opraviť cesty a mosty na Orave

Odhadované náklady na rekonštrukciu a modernizáciu ciest a mostov v okresoch Námestovo a Tvrdošín predstavuje 6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Oba projekty sú zamerané na zlepšenie prepojenia ciest okresov Źywiec a Námestovo, regiónu Podhale a okresu Tvrdošín so sieťou TEN-T a posilnenie cezhraničnej spolupráce Slovenska a Poľska. 

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) chce zrekonštruovať a zmodernizovať cesty a mosty na Orave predbežne za 6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 7,21 mil. eur vrátane dane. Dve verejné obstarávania vyhlásené krajom formou výzvy na predkladanie ponúk sú zamerané na zlepšenie prepojenia ciest okresov Źywiec a Námestovo, regiónu Podhale a okresu Tvrdošín so sieťou TEN-T a posilnenie cezhraničnej spolupráce Slovenska a Poľska.

Oba projekty majú byť spolufinancované s využitím peňazí Európskej únie. Obidve zákazky sú rozdelené na tri časti, lehota na predkladanie ponúk je 20. októbra.

Obnova cesty a mostov v okrese Námestovo môže stáť 2,8 milióna eur

Prvý projekt počíta so stavebnými prácami v okrese Námestovo za predpokladanú cenu 2,8 mil. eur bez dane. Zahŕňa rekonštrukciu a modernizáciu cesty druhej triedy II/520 Lokca – Zákamenné – Oravská Lesná predbežne za 1,44 mil. eur počas siedmich mesiacov.

Oprava hornej a dolnej stavby mostného objektu v Krušetnici a hornej stavby mosta v Lokci by mala stáť 761,7 tis. eur a trvať desať mesiacov. Oprava cesty tretej triedy III/2270 Zákamenné – Novoť – štátna hranica predbežne za 602,8 tis. eur je plánovaná na sedem mesiacov.

Odhadovaný objem prác v okrese Tvrdošín predstavuje 3,2 milióna eur

Realizácia druhého projektu v okrese Tvrdošín má predpokladaný objem prác 3,2 mil. eur bez dane. Rekonštrukcia a modernizácia cesty II/520 Trstená – Hladovka v dĺžke osemsto metrov, ako aj dvoch mostov cez rieku Oravica a potok Sviňák dosahuje odhadované náklady 733,2 tis. eur.

Oprava dvoch mostov, nosnej konštrukcie a oporného múru mosta a stabilizácia cesty III/2311 vo Vitanovej, resp. v Oraviciach by mali stáť predbežne 1,92 mil. eur. Práce v týchto dvoch častiach sú plánované na dvanásť mesiacov. Predpokladaná cena za rekonštrukciu nosnej konštrukcie mosta v Zuberci predstavuje 546,7 tis. eur a táto oprava by mala trvať päť mesiacov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies