Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SAD Zvolen.
13. decembra 2017 18:02 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Žiar nad Hronom chce monitorovať autobusy MHD

Mesto schválilo spoločnosti SAD Zvolen na roky 2018 – 2025 novú dopravnú licenciu aj cestovné poriadky, ktoré sa nemenia. 

BANSKÁ BYSTRICA 13. decembra (SITA) – Žiarska samospráva schválila spoločnosti Slovenská autobusová doprava (SAD) Zvolen, ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní, dopravnú licenciu a ďalšie podmienky pre mestskú hromadnú dopravu (MHD).

„Pre budúci rok plánujeme do autobusov zaviesť zariadenia na monitorovanie pohybu autobusov s prepojením na mobilnú aplikáciu. Tá bude fungovať tak, že cestujúci si môže pozrieť, kde sa autobus, na ktorý čaká, práve nachádza. Tak zistí, či ho už zmeškal, alebo ako dlho naň bude ešte čakať,“ informuje na internetovej stránke mesta prednosta Mestského úradu v Žiari nad Hronom Juraj Miškovič.

Ilustračné foto: google.sk.

Novú dopravnú licenciu mesto predĺžilo a uzatvorilo na roky 2018 – 2025. Spolu so zmluvou schválili pre dopravcu aj cestovné poriadky, ktoré zostávajú platné a nezmenené. Tak isto zostáva nezmenená cena jednotlivých druhov cestovných lístkov. Mesto mesačne dopravcovi uhradí za poskytovanie služieb zálohu 9 500 eur, ktorá bude v nasledujúcom roku zúčtovaná podľa skutočných tržieb a nákladov na prevádzku MHD.

SAD Zvolen sa tiež zaviazal, že najneskôr od 1. januára 2020 bude poskytovať pravidelnú autobusovú dopravu v katastrálnom území Žiar nad Hronom, Šášovské Podhradie a Horné Opatovce prostredníctvom minimálne dvoch ekologických autobusov s pohonom na CNG, LPG, elektrinu alebo vodík.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame