Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Marek Mrviš.
21. apríla 2017 12:19 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Na železničných staniciach v Dunajskej Strede a Komárne pribudli dvojjazyčné názvy

Do konca septembra osadia 54 dvojjazyčných tabúľ v maďarskom a jednu tabuľa v rusínskom jazyku.

Na železničných staniciach v Dunajskej Strede a Komárne pribudli dvojjazyčné názvy miest v slovenčine a maďarčine. Tabule slávnostne osadil minister dopravy a výstavby Árpád Érsek. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká, do konca septembra na staniciach osadia 54 dvojjazyčných tabúľ v maďarskom a jednu tabuľa v rusínskom jazyku.

„Verím, že dvojjazyčné tabule prispejú k lepšej orientácii všetkých cestujúcich a zároveň budú pozitívnym impulzom pre vzájomné spolunažívanie obyvateľov v národnostne zmiešaných obciach,“ doplnil Árpád Érsek.

Zmena v označovaní sa týka iba železničných staníc v obciach, v ktorých sa k národnostnej menšine hlási najmenej 20 percent obyvateľov a je na nich pravidelná verejná osobná doprava. Prvý dvojjazyčný názov železničnej stanice pribudol koncom marca v Slovenskom Novom Meste.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...