Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak ZSSK
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: SITA/Branislav Bibel.
6. novembra 2018 16:31 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko začala ostrú prevádzku mobilnej aplikácie

Mobilná aplikácia Ideme vlakom je prístupná pre všetkých používateľov smartfónov so systémom Android.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) začala v utorok ostrú prevádzku prvej fázy mobilnej aplikácie „Ideme vlakom“. Ako národný osobný dopravca informoval, aplikácia je prístupná pre všetkých používateľov smartfónov so systémom Android.

Jednoduchší on-line nákup

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký očakáva, že mobilná aplikácia spolu s novým internetovým predajom cestovných dokladov, ktorý by mal začať fungovať 13. novembra, výrazne zjednodušia on-line nákupný proces.

„Mobilná aplikácia s novým responzívnym predajným systémom sú len ďalšou zo skladačiek v modernizácii ZSSK, ktoré máme pre našich zákazníkov pripravené do budúcnosti,“ povedal nedávno Hlubocký.

Predseda predstavenstva a generálny riaditľ ZSSK Filip Hlubocký. Foto: SITA/Branislav Bibel.
Najviac sa pozdávali dizajn a ovládanie

Počas pilotnej prevádzky mobilnej aplikácie viac ako tri štvrtiny cestujúcich podľa spoločnosti ohodnotili aplikáciu štyrmi a piatimi hviezdičkami z piatich možných. „Najviac sa im na aplikácii páčili dizajn a ovládanie, no chýbali im niektoré funkcionality, ktoré sú súčasťou jej ďalšieho rozvoja, napríklad informácie o meškaní vlakov či platba cez kreditné konto,“ uviedol riaditeľ sekcie digitalizácie a rozvoja systémov ZSSK Milan Hric.

Aplikáciu je možné stiahnuť si tu https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.zssk.mobapp.android.

Foto: ZSSK.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame