Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Slovensko sa ako národný dopravca určite zapojí do všetkých plánovaných súťaží na prevádzku osobnej dopravy. Ilustračné foto: ZSSK.
29. januára 2018 16:38 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila tender na dodanie zabezpečovača ETCS do rušňov

Železničná spoločnosť Slovensko predpokladá na zákazku vynaložiť predbežne 6,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, financovať ju chce aj s využitím peňazí Európskej únie z Nástroja na prepájanie Európy.

BRATISLAVA 29. januára (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vyhlásila verejnú súťaž na dodanie a inštaláciu vlakového zabezpečovača ETCS Level 2 do deviatich hnacích koľajových vozidiel radu 361 s následnou možnou opciou týkajúcou sa ďalších dvanástich rušňov. Za tri roky a osem mesiacov predpokladá na to vynaložiť predbežne 6,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (7,56 mil. eur vrátane DPH).

Na projekt majú ísť aj peniaze Európskej únie

Národný osobný vlakový dopravca chce zákazku financovať s využitím peňazí Európskej únie z Nástroja na prepájanie Európy (CEF) a z vlastných prostriedkov v rámci projektu Dodanie a inštalácia systému ETCS (Európsky vlakový zabezpečovací systém) do hnacích koľajových vozidiel. Uplatnenie opcie na dvanásť rušňov plánuje financovať z vlastných zdrojov.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Potrebné je aj dodanie kompletnej dokumentácie

Vlakový zabezpečovač musí byť v komunikačnom prepojení s národným zabezpečovačom MIREL VZ1, riadiacimi a brzdovými obvodmi rušňov radu 361. „Súčasťou predmetu zákazky bude aj dodanie kompletnej dokumentácie, schvaľovací proces, dodanie diagnostického zariadenia a školenie,“ informovala ZSSK v oznámení o vyhlásení tendra. Lehota na predkladanie ponúk je 14. marca, platiť musia minimálne do 30. novembra tohto roka a dodávateľ má vzísť z následnej elektronickej aukcie.

Referencie za tri roky musia mať hodnotu tri milióny eur

Uchádzači majú predložiť zoznam poskytnutých služieb na dodanie a inštaláciu zabezpečovacích zariadení v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania v celkovej minimálnej hodnote 3 mil. eur bez DPH.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné IC vlaky bez podpory štátu.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies