Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko na bratislavskej Hlavnej stanici. Foto: SITA/Branislav Bibel.
17. septembra 2018 19:59 Železničná doprava od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Železničná spoločnosť Slovensko sa opäť zapojila do kampane na podporu verejnej dopravy

Vlaky osobného štátneho dopravcu počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra prepravujú cestujúcich so zľavou 50 percent z obyčajného cestovného v druhej triede.  

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas Európskeho týždňa mobility na podporu verejnej dopravy od 16. do 22. septembra preváža cestujúcich za polovičnú cenu obyčajného cestovného v druhej triede. Zľavnené cestovanie môžu ľudia využiť vo všetkých osobných vlakoch a regionálnych expresoch národného osobného dopravcu. 

Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice Štrba – Štrbské Pleso poskytuje spoločnosť cestujúcim 50-percentnú zľavu na jednorazové štandardné lístky, v prípade SMS lístkov uznáva zľavnené aj dvojhodinové a jednodňové. Bicykle je počas uvedeného obdobia možné prepraviť bezplatne, platí to na jeden bicykel na osobu. Kapacita na prepravu bicyklov však podľa dopravcu môže byť obmedzená.

Stačí trochu poľaviť z komfortu

Generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký povedal, že moderný Európan sa nemusí úplne vzdať svojho komfortu, stačí, ak z neho trochu poľaví. „Aj počas Európskeho týždňa mobility chceme upozorniť na možnosť ekologickej, ale aj ekonomickej alternatívy, ktorú predstavuje jazda vlakom,“ uviedol Hlubocký.

Predseda predstavenstva a generálny riaditľ ZSSK Filip Hlubocký. Foto: SITA/Branislav Bibel.
Vodičov chcú motivovať nechať auto doma

ZSSK v júni tohto roka značne posilnila vlakové spoje vo viacerých regiónoch Slovenska. Bratislava má s okolitými mestami o 56 spojení viac. „Na linkách Bratislava – Trnava a Bratislava – Senec vznikol celodenný tridsaťminútový interval spojov. Snažíme sa teda v maximálnej možnej miere vyjsť v ústrety všetkým, ktorí denne dochádzajú za prácou či do školy,“ pripomenul Hlubocký. „Radi by sme vodičov motivovali, aby aspoň počas Európskeho týždňa mobility skúsili nechať auto doma a dali šancu vlaku,“ dodal generálny riaditeľ ZSSK.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.
Zvýhodnené cestovné vlani využilo 150 tisíc ľudí

Národný vlakový dopravca sa podobne zapojil do kampane aj vlani a zvýhodnené cestovné využilo od 18. do 22. septembra 2017 takmer 150 tisíc cestujúcich. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2016 stúpol celkový počet prepravených ľudí o vyše 33 %. „Cestujúci najviac využívali mimoriadne zľavy v Bratislavskom samosprávnom kraji vo vlakoch z hlavného mesta do Pezinka, Trnavy, Malaciek a Senca. Záujem o železničnú dopravu počas minuloročného Európskeho týždňa mobility bol aj o vlaky na regionálnych tratiach v okolí Žiliny a Košíc,“ priblížil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame