Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové uniformy budú z príjemnejšieho materiálu. Foto: SITA/Peter Čontoš.
4. októbra 2018 17:06 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko predstavila nové rovnošaty zamestnancov

Nové oblečenie dostane viac ako dvetisíc zamestnancov na pozíciách vlakvedúci a osobný pokladník. Jednotlivé časti odevu si vyskladajú podľa svojich individuálnych potrieb. Celková objednávka na uniformy na roky 2018 a 2019 má hodnotu 1,49 mil. eur.

Do nových uniforiem sa oblečie vyše dvetisíc zo šesťtisíc zamestnancov Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na pozíciách vlakvedúci a osobný pokladník. Rovnošaty budú dostávať postupne, kompletne vystrojení by mali byť do konca budúceho roka.

Jednotlivé časti odevu si môžu vyskladať podľa svojich individuálnych potrieb. Celková objednávka na uniformy na roky 2018 a 2019 má hodnotu 1,5 mil. eur, naposledy sa menili v roku 2012. Štátny osobný vlakový dopravca predstavil nové uniformy vo štvrtok v Košiciach, teraz by podľa neho mali viac zodpovedať súčasným požiadavkám.

Súčasné uniformy už nezodpovedajú kritériám

„Pre nové uniformy sprevádzajúceho personálu a zamestnancov prvého kontaktu sme sa rozhodli z dôvodu, že vzhľad a kvalita tých súčasných už nezodpovedajú našim kritériám. Je dôležité, aby sa vlakvedúci či pracovníci v osobných pokladniciach cítili v práci nielen komfortne, ale aj dôstojne,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Otvorená ekonomika a dobrý stav domáceho hospodárstva ich podľa neho nútia rozmýšľať nad udržaním si najlepších zamestnancov a motivovaním nových k príchodu. „Preto najlepším z nich zvyšujeme odmeny – naposledy minulý rok – a snažíme sa všetkým spríjemňovať dlhodobo zanedbávané pracovné prostredie. Na neposlednom mieste je pre vlakvedúcich uniforma, ktorú musia mať na sebe,“ dodal Hlubocký.

Predseda predstavenstva a generálny riaditľ ZSSK Filip Hlubocký. Foto: SITA/Branislav Bibel.
Výstroj by mali mať všetci vlakvedúci a pokladníci

Kompletný výstroj pre pánov stojí 678 eur a pre dámy 601 eur. Ide o maximálnu možnú sumu za celú výbavu vrátane doplnkov a zimných búnd. Líšiť sa bude pre vlakvedúcich a osobných pokladníkov, ako aj podľa toho, ako si zamestnanci svoj komplet vyskladajú. V prvej etape od apríla do júna tohto roka už bolo vystrojených zhruba 250 zamestnancov, v druhej sa počíta s postupným dodaním súčastí uniforiem pre ostatných asi 1 800 zamestnancov. Kompletný nový outfit by mali mať po roku 2019 všetci vlakvedúci a osobní pokladníci.

Nové rovnošaty si postupne oblečie vyše dvetisíc vlakvedúcich a osobných pokladníkov. Foto: SITA/Peter Čontoš.
Rovnošaty budú stáť spolu takmer tri milióny eur

Nové rovnošaty pre zamestnancov ZSSK na základe výsledku verejnej súťaže a následných rámcových dohôd z novembra 2017 dodajú spoločnosť Rempo, s. r. o., Bratislava a Andrea Stuchlíková – AST Design z Trenčína. Celková cena zákazky na dva roky a s opciou na ďalšie dva roky je 2,98 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,58 mil. eur vrátane DPH), pôvodná predpokladaná cena bola 2,49 mil. eur bez DPH (2,98 mil. eur s DPH). Rempo zabezpečuje nohavice, saká, sukne, vesty, bundy, pleteniny a doplnky za 2,48 mil. eur bez DPH, AST Design košele a blúzky za 504,45 tis. eur bez DPH. Tender bol rozdelený na štyri časti, v prvej boli predložené dve ponuky (uspel AST Design), v ďalších troch predložilo ponuku iba Rempo.

Nové modely uniforiem (vľavo) a doterajšie modely. Foto: SITA/Peter Čontoš.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame