Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Slovensko si objednala opravy elektrických poschodových jednotiek radu 671 (na snímke) v spoločnosti ŽOS Trnava. Foto: ZSSK
16. júna 2017 19:10 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko si objednala opravy vlakov v ŽOS Trnava

Zmluvná cena za opravy týchto vlakov počas štyroch rokov predstavuje 4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Štátny osobný vlakový dopravca zadal zákazku cez rokovacie konanie so zverejnením.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) si objednala opravy elektrických poschodových jednotiek radu 671 v spoločnosti ŽOS Trnava, a. s. Zmluvná cena za opravy týchto vlakov počas štyroch rokov predstavuje 4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (4,8 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania, štátny osobný vlakový dopravca zadal zákazku cez rokovacie konanie so zverejnením.

Uzavretá rámcová dohoda medzi ZSSK a ŽOS Trnava zahŕňa vykonávanie vyväzovacích prehliadok elektrických poschodových vlakov za 3 mil. eur a ich neplánovaných opráv v objeme 1 mil. eur bez dane.

Finančný limit pre opravy môže byť navýšený pri násilnom poškodení súprav

„Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade násilných poškodení súprav železničných dráhových vozidiel bude finančný limit pre neplánované opravy navýšený o finančné čiastky potrebné na odstránenie násilných poškodení,“ uvádza sa v rámcovej dohode zverejnenej v centrálnom registri zmlúv.

Dodávateľ sa zaviazal odovzdať železničiarom prvý opravený vlak do 180 dní, druhý do 120 a každý ďalší do 90 dní.

ZSSK vykonáva najmä osobnú dopravu vo verejnom záujme na objednávku štátu

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a opäť prevádzkuje komerčné InterCity vlaky bez podpory štátu.

ŽOS Trnava, a. s. je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Spoločnosť vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vozňov, ich prestavby a modernizácie, opravy podvozkov, brzdových komponentov, ťahadlového a narážacieho ústrojenstva, výrobu a opravy dvojkolesí. Väčšinu zákaziek vykonáva pre zahraničných partnerov. ŽOS Trnava je v obchodnom registri zapísaná od októbra 1994, má základné imanie 15,76 mil. eur a predsedom jej predstavenstva je Vladimír Poór.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...