Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železničná spoločnosť Slovensko chce nakúpiť nové rovnošatové súčasti a doplnky k ním pre svojich určených zamestnancov. Foto: ZSSK.
25. júla 2017 13:52 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko nakúpi nové rovnošaty s doplnkami pre zamestnancov

Predpokladaná cena za dodanie ošatenia pre železničiarov počas dvoch rokov spolu s využitím opcie na ďalšie dva roky predstavuje takmer 2,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 25. júla (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) chce nakúpiť nové rovnošatové súčasti a doplnky k ním pre svojich určených zamestnancov. Na dodanie ošatenia počas dvoch rokov spolu s využitím opcie na ďalšie dva roky predpokladá vynaložiť predbežne takmer 2,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (skoro 3 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka je rozdelená na štyri časti podľa druhov oblečenia a doplnkov.

Uchádzači môžu predkladať ponuky do 28. augusta a platiť musia minimálne do 28. februára budúceho roka. Dodávateľ má vzísť z následnej elektronickej aukcie, pričom štátny osobný vlakový dopravca plánuje uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Najvyššia suma je na saká, nohavice, sukne, vesty, bundy a plášte

Prvá časť zákazky, vrátane opcie, má odhadovanú hodnotu 456,2 tis. eur bez DPH. Obsahuje dodávku 8 500 pánskych košieľ a 12 500 dámskych blúzok štyroch druhov (s dlhým a krátkym rukávom v bielej a svetlomodrej farbe). Je v tom započítaný počet ošatenia v prípade uplatnenia opcie.

Druhá časť má najvyšší očakávaný objem 1,65 mil. eur. Táto suma je určená na nákup dámskych štyritisíc sák, 10 200 nohavíc, z toho 5 600 letných, šesťsto sukní (tristo letných), 2 500 viest a tisíc búnd s odopínateľnou vložkou, ako aj pánskych tritisíc sák, 7 600 nohavíc (2 600 letných), 1 200 viest, 1 200 búnd s odopínateľnou vložkou a tiež šesťsto univerzálnych plášťov nepodšitých do dažďa a snehu.

Najmenej pôjde na šatky, šály, viazanky a opásky

Tretia časť zákazky má predpokladanú cenu 262 tis. eur a jej súčasťou je dodávka 1 600 viest a 1 600 svetrov pletených, 7 500 polokošieľ pre ženy, ako aj dvetisíc viest pletených a 4 500 polokošieľ pre mužov.

Štvrtá časť v objeme 120,6 tis. eur bez DPH zahŕňa pre dámy po dvetisíc malých šatiek a šálov, pre pánov po dvetisíc viazaniek a opaskov, ako aj dvetisíc univerzálnych šálov zimných.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné InterCity vlaky bez podpory štátu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies