Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nakupovanie cestovných lístkov do vlakov štátneho osobného dopravcu by malo byť jednoduchšie. Foto: SITA/Ivan Fleischer.
18. decembra 2017 13:10 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná spoločnosť Slovensko cez sviatky posilní vlaky

Štátny osobný vlakový dopravca v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť. Zároveň na tejto trati posilní 35 vybraných IC vlakov o 75 vozňov druhej triedy, čo je 5 700 miest na sedenie navyše. Spoločnosť tiež vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií.

BRATISLAVA 18. decembra (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas vianočných a novoročných sviatkov posilní vlaky. V súvislosti s očakávaným zvýšeným počtom cestujúcich v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť.

„Na tejto najfrekventovanejšej trati posilní aj 35 vybraných IC vlakov, a to až o 75 vozňov druhej triedy, čo predstavuje 5 700 miest na sedenie navyše,“ informoval v pondelok riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. „ZSSK okrem toho okolo Vianoc, Nového roka a sviatku Troch kráľov vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií,“ dodal.

Foto: slovakrail.sk.

Mimoriadny rýchlik Bratislava – Košice pôjde 22. decembra a 5. januára

Všetky uvedené vlaky a miesta v posilových vozňoch IC vlakov sú zapracované v predajnom systéme. Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 – Košice 19:41) pôjde v piatok 22. decembra 2017 a v piatok 5. januára 2018.

V opačnom smere pôjde R 11610 (Košice 14:25 – Bratislava hl. st. 20:34), a to v pondelok 1. januára a v nedeľu 7. januára 2018. Oba vlaky budú radené z miestenkových vozňov 2. triedy.

Miesta na sedenie si treba zabezpečiť včas

„Cestujúcej verejnosti odporúčame v záujme osobného komfortu zabezpečiť si včas miesto na sedenie, aj keď výrazná väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček. ZSSK tiež odporúča cestujúcim, aby využívali alternatívne predajné kanály, ako predpredaj a internet, a vyhli sa tak čakaniam v radoch pri pokladniciach.

Foto: slovakrail.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies