Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zrútená časť betónového mosta z roku 1910 na trase Tatranskej elektrickej žželeznice medzi Tatranskou Poliankou a Novou Poliankou. Pošškodený bol takzvaný parapet mosta, mostná klenba ostala celá. SITA/Radoslav Maťašš
12. augusta 2016 17:38 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železničná doprava už funguje v Tatrách bez obmedzení

Železnice Slovenskej republiky dali do prevádzky železničný most medzi Tatranskou Poliankou a zastávkou Danielov dom.

Doprava na Tatranských elektrických železniciach už funguje bez obmedzení. Tá bola obmedzená takmer týždeň po samovoľnom zosunutí parapetu mosta medzi Tatranskou Poliankou a zastávkou Danielov dom v piatok 5. augusta. Železnice Slovenskej republiky dali do prevádzky spomínaný železničný most vo štvrtok podvečer. Elektrické vlaky tam už jazdia podľa cestovného poriadku, cez most však so zníženou rýchlosťou na 20 kilometrov za hodinu.

„ŽSR bezprostredne po zosunutí parapetu mosta odhadovali, že oprava potrvá niekoľko týždňov. Vďaka maximálnemu nasadeniu zamestnancov, techniky, ako aj vzájomnej koordinácii všetkých činností, ale aj vďaka relatívne priaznivému počasiu sa tento predpokladaný čas podarilo skrátiť na sedem dní. Denne na oprave mosta pracovalo dvadsať až dvadsaťpäť zamestnancov ŽSR,“ informovala Martina Pavliková, hovorkyňa ŽSR.

Po dokončení opravy prešiel most kontrolou, či spĺňa statické, technologické a technické parametre a tiež hlavnou prehliadkou. „Namerané hodnoty plne vyhovujú bezpečnej železničnej doprave. Oprava mosta s pomocou mostného provizória je však len dočasným riešením. ŽSR plánujú do budúcna komplexnú rekonštrukciu mosta, kde sa zásadným spôsobom zmenia jeho parametre za použitia moderných postupov,“ uviedla ďalej Pavliková.

Príčiny samovoľného zosuvu časti 7,3 metra dlhého mosta, postaveného v roku 1910, sú predmetom vyšetrovania. ŽSR spravujú na Tatranských elektrických železniciach 18 mostov, všetky majú podľa Pavlikovej potrebné revízie a spĺňajú podmienky pre bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy. Most medzi Tatranskou Poliankou a Danielovým domom mal revíziu z novembra 2015.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies