Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Železnice SR zabezpečia priechod pre peších v Cesticiach závorami. Ilustračné foto: SITA/TomᚠBenedikovič.
14. augusta 2018 18:31 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR zabezpečia priechod pre peších v Cesticiach závorami

Štátny správca železničnej infraštruktúry uskutočňuje v týchto dňoch výlukové práce na viacerých traťových úsekoch na východe a juhu Slovenska.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia 15. a 16. augusta výluku na zastávke Cestice medzi výhybňou Chym a železničnou stanicou Čečejovce (okres Košice – okolie). „Cieľom týchto prác bude zabezpečenie priechodu pre peších na zastávke Cestice novým priecestným zabezpečovacím zariadením (PZZ), na priechode pribudnú závory,“ informovala v utorok hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Aktivácia zabezpečovacieho zariadenia

Doteraz nezabezpečený priechod pre peších v kilometri 19,385 na zastávke v Cesticiach, na železničnej trati Košice – Plešivec – Zvolen, bude zabezpečený svetelným priecestným zabezpečovacím zariadením 3. kategórie s celými závorami, bez aktívnej signalizácie s úplnou väzbou na pohyb železničných vozidiel, informujúce účastníkov cestnej premávky. „V rámci výluky bude zrealizovaná aktivácia samotného PZZ, stavebné výlukové práce boli už realizované v mesiacoch marec a apríl,“ uviedla Pavliková.

Hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. Foto: zsr.sk.

Výluka na prvej koľaji medzi Čečejovcami a Chymom

Práce vykonajú zamestnanci ŽSR a vyžiadajú si výluku 1. traťovej koľaje medzi železničnou stanicou Čečejovce a výhybňou Chym, doprava vlakov v oboch smeroch bude zabezpečená po 2. traťovej koľaji. „Cestujúci vlakov osobnej dopravy v smere Plešivec – Košice budú informovaní, že na zastávke Cestice musia vystupovať a nastupovať vľavo v smere jazdy vlaku do výhybne Chym,“ priblížila Pavliková.

Železničná stanica Čečejovce. Foto: zsr.sk.
V úseku Bánovce nad Ondavou – Trebišov opravujú most

Štátny správca železničnej infraštruktúry zároveň od 13. do 18. augusta pokračuje vo výlukových prácach v úseku Bánovce nad Ondavou – Hrinište – Trebišov. V uvedenom úseku opravujú most v km 26,479 – 26,665. Počas výluky zriadia nový železničný zvršok (mostnice, koľajnice a upevňovadlá), namontujú poistné uholníky a vymenia podvaly pred a za mostom. „Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci sú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje doprava ZSSK,“ upozornila hovorkyňa ŽSR.

Železničná stanica Bánovce nad Ondavou. Foto: zsr.sk.

Priecestie pri Nacinej Vsi so závorami

Výlukové práce boli v utorok aj na železničnom priecestí v úseku výhybňa Petrovce nad Laborcom – železničná stanica Strážske na trati Michaľany – Medzilaborce št. hr., a to v čase od 8:30 do 20:30. Cieľom je zabezpečenie priecestia pri obci Nacina Ves priecestným zabezpečovacím zariadením so závorami. Doteraz nezabezpečené priecestie v km 49,062 bude zabezpečené PZZ 3. kategórie s celými závorami, bez aktívnej signalizácie.

„Priecestie križuje cestná komunikácia III. triedy vedúca do obce Nacina Ves. Počas výluky bude vykonaná aktivácia samotného PZZ, nakoľko stavebné výlukové práce boli zrealizované už v marci,“ informovala Pavliková. Práce nemajú vplyv na cestnú, ani železničnú dopravu.

Železničná stanica Strážske. Foto: zsr.sk.

Opravili výhybky dopravne Zemianska Olča

ŽSR vykonali v utorok výlukové práce aj v úseku Zemianska Olča – Veľký Meder (okresy Komárno a Dunajská Streda) od 8:30 do 14:40. V úseku dokončili opravu koľajového lôžka výhybiek diaľkovo ovládanej dopravne Zemianska Olča. „Po skončení výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti na 30, resp. 50 km/hod.,“ uviedla Pavliková. Práce uskutočnili železničiari vlastnými kapacitami, prepravu cestujúcich náhradnou autobusovou dopravou zabezpečil dopravca RegioJet.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies