Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
9. júla 2017 11:57 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR vyhlásili tender na kontrolu materiálu koľajníc a výhybiek

Na tieto služby predpokladajú železničiari počas troch rokov vynaložiť predbežne 4,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 9. júla (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili verejnú súťaž na kontrolu materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi na zisťovanie ich chýb nedeštruktívnou metódou vo svojej sieti.

Na tieto služby predpokladajú počas troch rokov vynaložiť predbežne 4,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,76 mil. eur vrátane dane).

Zákazka je rozdelená na štyri časti 

„Predmetom zákazky je realizácia defektoskopickej kontroly materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi za účelom zistenia povrchových a vnútorných chýb materiálu nedeštruktívnym spôsobom,“ oznámili železničiari vo Vestníku verejného obstarávania.

Zákazka je rozdelená na štyri časti – pre Oblastné riaditeľstvo Trnava za predpokladanú cenu 1,17 mil. eur bez dane, pre Oblastné riaditeľstvo Žilina za 1,14 mil. eur, pre Oblastné riaditeľstvo Zvolen za 918 tis. eur a pre Oblastné riaditeľstvo Košice za 1,58 mil. eur bez DPH.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...