Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Železnice SR vyhlásili tender na kontrolu materiálu koľajníc a výhybiek

Ilustračné foto: pixabay.com.

Na tieto služby predpokladajú železničiari počas troch rokov vynaložiť predbežne 4,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 9. júla (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili verejnú súťaž na kontrolu materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi na zisťovanie ich chýb nedeštruktívnou metódou vo svojej sieti.

Na tieto služby predpokladajú počas troch rokov vynaložiť predbežne 4,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,76 mil. eur vrátane dane).

Zákazka je rozdelená na štyri časti 

„Predmetom zákazky je realizácia defektoskopickej kontroly materiálu koľajníc a výhybiek ručnými prístrojmi za účelom zistenia povrchových a vnútorných chýb materiálu nedeštruktívnym spôsobom,“ oznámili železničiari vo Vestníku verejného obstarávania.

Zákazka je rozdelená na štyri časti – pre Oblastné riaditeľstvo Trnava za predpokladanú cenu 1,17 mil. eur bez dane, pre Oblastné riaditeľstvo Žilina za 1,14 mil. eur, pre Oblastné riaditeľstvo Zvolen za 918 tis. eur a pre Oblastné riaditeľstvo Košice za 1,58 mil. eur bez DPH.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 9. júla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...