Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ŽSR - výluky
Ilustračné foto: zsr.sk.
11. marca 2019 22:38 Železničná doprava od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

Železnice SR upozorňujú na výluky na viacerých úsekoch

Výluky budú v traťových úsekoch Remata – Handlová, Šajdíkove Humence – Šaštín-Stráže a Hlohovec – Leopoldov.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) upozorňujú na výluky na viacerých tratiach. Prepravu cestujúcich v dôsledku toho zabezpečí náhradná autobusová doprava.

V traťovom úseku Remata – Handlová bude výluka od utorka 12. do štvrtka 14. marca od 7:30 do 12:30. Železnice v tomto úseku vykonajú činnosti spojené s opravou a údržbou železničného zvršku. Informoval tom hovorca ŽSR Michal Lukáč.

ŽSR - Handlová
Železničná stanica Handlová. Foto: zsr.sk.

Oprava polohy koľaje

V úseku Šajdíkove Humence – Šaštín-Stráže bude výluka 12. marca od 7:50 do 13:35. „V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje oprava geometrickej polohy koľaje z dôvodu odstránenia chýb zistených meracím vlakom a strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu,“ uviedol Lukáč.

ŽSR - Šaštín Stráže
Železničná stanica Šaštín-Stráže. Foto: zsr.sk.

Súvislá výmena koľajníc

V úseku Hlohovec – Leopoldov bude výluka 12. a 13. marca od 9:00 do 14:10. „V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje súvislá výmena koľajníc a ich následné zvarenie do bezstykovej koľaje,“ priblížil Lukáč.

Práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami. Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajné trate, cestujúcich prepravia náhradnou autobusovou dopravou.

ŽSR - Leopoldov
Železničná stanica Leopoldov. Foto: zsr.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame