Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com
21. mája 2018 16:50 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR uhradia za výmenu izolátorov trakčného vedenia 15 miliónov eur

Štátny správca železničnej infraštruktúry vybral za zhotoviteľa elektroinštalačných prác v druhej etape výmeny izolátorov trakčného vedenia spoločnosť ELTRA z Košíc.

BRATISLAVA – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vynaložia na elektroinštalačné práce v rámci druhej etapy výmeny izolátorov trakčného vedenia 12,43 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (14,92 mil. eur vrátane DPH).

Zákazku na dva roky zadali košickej spoločnosti ELTRA, s. r. o., na základe výsledku verejnej súťaže s použitím elektronickej aukcie, ponuku predložili traja uchádzači. Tender bol vyhlásený vlani v decembri, predpokladaná cena prác predstavovala 12,5 mil. eur bez DPH (15 mil. eur s DPH).

Úprava alebo výmena častí trakčného vedenia

„Súčasťou elektroinštalačných prác je aj úprava alebo výmena poškodených a nevyhovujúcich ramien, líšt, konzol a závesov trakčného vedenia, vešiakových svoriek a laničiek, výšková a smerová úprava a regulácia trakčného vedenia, doprava tovaru na miesto realizácie prác,“ oznámili ŽSR.

Vybraný zhotoviteľ má tiež zabezpečiť výškové a smerové úpravy trakčného vedenia, ako aj jeho mechanické skúšky po ukončení elektroinštalačných montážnych prác na overenie kvality a funkčnosti dodaných a namontovaných izolátorov.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Jedna z troch ponúk bola vylúčená 

Spoločnosť Elektrizace železnic Praha, a. s., ktorá má organizačnú zložku na Slovensku so sídlom v Žiline, v elektronickej aukcii navrhla cenu 12,44 mil. eur bez DPH. Pred elektronickou aukciou ELTRA predložila cenu 12,48 mil. eur a Elektrizace železnic Praha 12,49 mil. eur bez DPH.

Železničiari vylúčili ponuku spoločnosti ELZA – Elektromontážny závod Bratislava, a. s., pre nesplnenie podmienok účasti v časti technická a odborná spôsobilosť ešte pred otváraním cenových návrhov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies