Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zrážky s vlakom si za posledný týždeň vyžiadali tri obete. Vo všetkých troch prípadoch išlo o samovraždu. Ilustračné foto: SITA/ŽSR.
22. februára 2017 17:37 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR na tratiach evidovali minulý rok 342 nehôd a 154 prevádzkových porúch

Pri nehodách na železničných tratiach v minulom roku zomrelo 81 ľudí, z toho bolo 61 samovrážd. 

Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) evidovali minulý rok 342 nehôd a 154 prevádzkových porúch. Z celkovej vzniknutej škody 7 910 850 eur pri týchto udalostiach dosiahla škoda na zariadeniach ŽSR 619 713 eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Železnice uvádzajú, že minulý rok evidovali 202 nehôd, ktoré znamenali pre ľudí smrteľné alebo ťažké zranenia. V porovnaní s rokom 2015 tak klesol počet týchto nehôd o 42 prípadov. Pri nehodách zomrelo 81 ľudí, z toho bolo 61 samovrážd. Ťažko sa zranilo 28 ľudí, z toho v piatich prípadoch išlo o pokus o samovraždu.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies