Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom "Stihnem - Nestihnem“, zameranú na nepovolené prechody cez železničnú trať, pripravili na štvrtok 30. novembra Železnice Slovenskej republiky v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru. Foto: ŽSR.
29. novembra 2017 13:17 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR a polícia pripravili spoločnú preventívno-bezpečnostnú akciu ,,Stihnem – Nestihnem“

Keďže cieľom akcie je predovšetkým vychovávať a upozorňovať na nepochopiteľný hazard so životom, výnimočne, len v tento jeden deň, budú previnilci namiesto pokuty dostávať informačné letáky. 

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) – Preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom „Stihnem – Nestihnem“, zameranú na nepovolené prechody cez železničnú trať, pripravili na štvrtok 30. novembra Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru.

Vybrali 85 miest a obcí, ako aj 32 železničných priecestí

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, v rámci celého Slovenska vybrali 85 miest a obcí, kde budú hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovať pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené, a tiež 32 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod.

Zrážka s mnohotonovým vlakom znamená fatálny následok. Ilustračné foto: zsr.sk.

Ľudia nepochopiteľne riskujú svoj život

„Nerešpektovaním všeobecného zákazu prechádzať cez železničnú trať mimo vyznačených a na to určených priechodov porušujú ľudia nielen zákon a dopúšťajú sa priestupku, ale predovšetkým vedome a nepochopiteľne riskujú svoj život,“ upozornila Pavliková. „Zrážka s mnohotonovým kolosom, ktorého brzdná dráha je v závislosti od dĺžky a hmotnosti vlaku niekoľko sto metrov, znamená fatálny následok,“ dodala.

Ako správne prechádzať cez železničné priecestie

Keďže cieľom akcie je predovšetkým vychovávať a upozorňovať na nepochopiteľný hazard so životom, výnimočne, len v tento jeden deň, budú previnilci namiesto pokuty dostávať informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené, ako správne prechádzať cez železničné priecestie, a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať, dodala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame