Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom "Stihnem - Nestihnem“, zameranú na nepovolené prechody cez železničnú trať, pripravili na štvrtok 30. novembra Železnice Slovenskej republiky v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru. Foto: ŽSR.
29. novembra 2017 13:17 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR a polícia pripravili spoločnú preventívno-bezpečnostnú akciu ,,Stihnem – Nestihnem“

Keďže cieľom akcie je predovšetkým vychovávať a upozorňovať na nepochopiteľný hazard so životom, výnimočne, len v tento jeden deň, budú previnilci namiesto pokuty dostávať informačné letáky. 

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) – Preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom „Stihnem – Nestihnem“, zameranú na nepovolené prechody cez železničnú trať, pripravili na štvrtok 30. novembra Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru.

Vybrali 85 miest a obcí, ako aj 32 železničných priecestí

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, v rámci celého Slovenska vybrali 85 miest a obcí, kde budú hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovať pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené, a tiež 32 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod.

Zrážka s mnohotonovým vlakom znamená fatálny následok. Ilustračné foto: zsr.sk.

Ľudia nepochopiteľne riskujú svoj život

„Nerešpektovaním všeobecného zákazu prechádzať cez železničnú trať mimo vyznačených a na to určených priechodov porušujú ľudia nielen zákon a dopúšťajú sa priestupku, ale predovšetkým vedome a nepochopiteľne riskujú svoj život,“ upozornila Pavliková. „Zrážka s mnohotonovým kolosom, ktorého brzdná dráha je v závislosti od dĺžky a hmotnosti vlaku niekoľko sto metrov, znamená fatálny následok,“ dodala.

Ako správne prechádzať cez železničné priecestie

Keďže cieľom akcie je predovšetkým vychovávať a upozorňovať na nepochopiteľný hazard so životom, výnimočne, len v tento jeden deň, budú previnilci namiesto pokuty dostávať informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené, ako správne prechádzať cez železničné priecestie, a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať, dodala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies