Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
11. apríla 2017 18:15 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR nakúpia pre zamestnancov vyše 25 tisíc párov nových topánok

Celková cena za pracovnú a bezpečnostnú obuv podľa uzavretej rámcovej dohody s dodávateľom predstavuje 1,15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Šetnásť rôznych druhov topánok dodá pre ŽSR bratislavská spoločnosť Rempo.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako najväčší zamestnávateľ na Slovensku a správca železničnej infraštruktúry zabezpečia pre svojich zamestnancov 25 490 párov nových topánok. Celková cena za pracovnú a bezpečnostnú obuv podľa uzavretej rámcovej dohody s dodávateľom predstavuje 1,15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,38 mil. eur vrátane dane).

Spolu šestnásť rôznych druhov topánok dodá pre ŽSR bratislavská spoločnosť Rempo, s. r. o., ktorá sa stala víťazom výberového konania. Najviac, 9 600 párov bude letnej bezpečnostnej členkovej obuvi a 6 500 párov bezpečnostnej polosárovej obuvi.

Na obuvi budú retroreflexné prvky aj logo firmy

Pracovná a bezpečnostná obuv bude spĺňať prísne kritériá Európskej únie. Pre bezpečnosť na nich nebudú chýbať retroreflexné prvky a na viditeľnom mieste bude vsadené aj logo firmy,“ informovala v utorok hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Logo ŽSR bude na topánkach matné – strieborné. „Pracovná a bezpečnostná obuv bude univerzálna, teda strihovo rovnaká pre mužov aj ženy. Rozdiel bude len vo veľkostiach, v rozmedzí 34 až 50,“ dodala hovorkyňa ŽSR.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...