Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Železnice SR nakúpia pre zamestnancov vyše 25 tisíc párov nových topánok

Ilustračné foto: pixabay.com.

Celková cena za pracovnú a bezpečnostnú obuv podľa uzavretej rámcovej dohody s dodávateľom predstavuje 1,15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Šetnásť rôznych druhov topánok dodá pre ŽSR bratislavská spoločnosť Rempo.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako najväčší zamestnávateľ na Slovensku a správca železničnej infraštruktúry zabezpečia pre svojich zamestnancov 25 490 párov nových topánok. Celková cena za pracovnú a bezpečnostnú obuv podľa uzavretej rámcovej dohody s dodávateľom predstavuje 1,15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,38 mil. eur vrátane dane).

Spolu šestnásť rôznych druhov topánok dodá pre ŽSR bratislavská spoločnosť Rempo, s. r. o., ktorá sa stala víťazom výberového konania. Najviac, 9 600 párov bude letnej bezpečnostnej členkovej obuvi a 6 500 párov bezpečnostnej polosárovej obuvi.

Na obuvi budú retroreflexné prvky aj logo firmy

Pracovná a bezpečnostná obuv bude spĺňať prísne kritériá Európskej únie. Pre bezpečnosť na nich nebudú chýbať retroreflexné prvky a na viditeľnom mieste bude vsadené aj logo firmy,“ informovala v utorok hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Logo ŽSR bude na topánkach matné – strieborné. „Pracovná a bezpečnostná obuv bude univerzálna, teda strihovo rovnaká pre mužov aj ženy. Rozdiel bude len vo veľkostiach, v rozmedzí 34 až 50,“ dodala hovorkyňa ŽSR.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. apríla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...