Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
5. novembra 2018 15:13 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR chcú nakúpiť drevené podvaly a mostnice za vyše desať miliónov eur

Za dodávateľa vybrali nemeckú spoločnosť Fürstenberg – THP so sídlom v Hüfingene. Predpokladaná hodnota zákazky na dva roky bola 9,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú nakúpiť impregnované drevené podvaly a mostnice počas dvoch rokov za 10,18 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (12,22 mil. eur vrátane DPH).

Za dodávateľa vybrali nemeckú spoločnosť Fürstenberg – THP GmbH so sídlom v Hüfingene. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v apríli tohto roka, predpokladaná cena zákazky, rozdelenej na tri časti, bola 9,6 mil. eur bez DPH (11,52 mil. eur s DPH).

Najviac dajú za výhybkové podvaly

Nemecká firma predložila ponuku ako jediná v dvoch častiach tendra, v jednej časti okrem nej podal ponuku ešte jeden uchádzač. Štátny správca železničnej infraštruktúry by mal podľa uzavretých rámcových dohôd s dodávateľom zaplatiť za drevené priečne podvaly 2,78 mil. eur bez DPH (predpokladaná hodnota 2,8 mil. eur bez DPH), za výhybkové podvaly 6,1 mil. eur (5,5 mil. eur) a za mostnice takmer 1,3 mil. eur (1,3 mil. eur).

Ilustračné foto: pixabay.com.
Nemusia využiť celý objem

Železnice podľa rámcových dohôd počas ich trvania nemusia objednať tovar v dohodnutom celkovom maximálnom finančnom objeme a dodávateľ sa zaviazal, že z tohto dôvodu nebude uplatňovať žiadne sankcie.

Drevené podvaly a mostnice používajú ŽSR pri budovaní, opravách a údržbe železničných tratí bez ohľadu na rozchod koľaje a sústavu železničného zvršku. Priečne podvaly budú z bukového dreva, výhybkové podvaly a mostnice z dubu európskeho, keďže použitie dubu cédrového je zakázané.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies