Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
železnice - trať
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
5. novembra 2018 15:13 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR chcú nakúpiť drevené podvaly a mostnice za vyše desať miliónov eur

Za dodávateľa vybrali nemeckú spoločnosť Fürstenberg – THP so sídlom v Hüfingene. Predpokladaná hodnota zákazky na dva roky bola 9,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú nakúpiť impregnované drevené podvaly a mostnice počas dvoch rokov za 10,18 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (12,22 mil. eur vrátane DPH).

Za dodávateľa vybrali nemeckú spoločnosť Fürstenberg – THP GmbH so sídlom v Hüfingene. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v apríli tohto roka, predpokladaná cena zákazky, rozdelenej na tri časti, bola 9,6 mil. eur bez DPH (11,52 mil. eur s DPH).

Najviac dajú za výhybkové podvaly

Nemecká firma predložila ponuku ako jediná v dvoch častiach tendra, v jednej časti okrem nej podal ponuku ešte jeden uchádzač. Štátny správca železničnej infraštruktúry by mal podľa uzavretých rámcových dohôd s dodávateľom zaplatiť za drevené priečne podvaly 2,78 mil. eur bez DPH (predpokladaná hodnota 2,8 mil. eur bez DPH), za výhybkové podvaly 6,1 mil. eur (5,5 mil. eur) a za mostnice takmer 1,3 mil. eur (1,3 mil. eur).

Ilustračné foto: pixabay.com.
Nemusia využiť celý objem

Železnice podľa rámcových dohôd počas ich trvania nemusia objednať tovar v dohodnutom celkovom maximálnom finančnom objeme a dodávateľ sa zaviazal, že z tohto dôvodu nebude uplatňovať žiadne sankcie.

Drevené podvaly a mostnice používajú ŽSR pri budovaní, opravách a údržbe železničných tratí bez ohľadu na rozchod koľaje a sústavu železničného zvršku. Priečne podvaly budú z bukového dreva, výhybkové podvaly a mostnice z dubu európskeho, keďže použitie dubu cédrového je zakázané.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame