Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Železnice SR chcú dať za licencie Oracle a služby 13 miliónov eur

Železničná doprava v úseku Šaštín-Stráže - Kúty je už obnovená. Prerušená bola pre veľmi rozsiahle poškodenie trakčného vedenia vplyvom nepriaznivého počasia v nedeľu podvečer. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Železnice Slovenskej republiky vyhlásili verejnú súťaž na konsolidáciu licencií Oracle a ďalšie súvisiace služby ich podpory a rozvoja. Predmetom zákazky na štyri roky je dodanie produktov a služieb, implementačné a programátorské práce, servisná, technická a pokročilá podpora pre riešenie informačných systémov a aplikácií na infraštruktúre Oracle. 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) predpokladajú zaplatiť za konsolidáciu licencií Oracle a ďalších súvisiacich služieb ich podpory a rozvoja predbežne 10,85 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (vyše 13 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, predmetom zákazky na štyri roky je dodanie produktov a služieb, implementačné a programátorské práce, servisná, technická a pokročilá podpora pre riešenie informačných systémov a aplikácií na infraštruktúre Oracle.

Dohoda s dodávateľom môže byť predlžená o dvanásť mesiacov

Železnice si vyhradzujú právo uplatniť si u úspešného uchádzača opciu na predlženie lehoty platnosti rámcovej dohody o dvanásť mesiacov. Rámec na dokúpenie potrebných licencií je maximálne stanovený na dvestotisíc eur počas celej doby platnosti rámcovej dohody.

Celkový rozsah predmetu zákazky sa skladá zo štyroch logických celkov: technickej a servisnej podpory v súčasnosti vlastnených a používaných licencií Oracle, nákupu nových licencií Oracle a technickej a servisnej podpory nových licencií Oracle, implementačných prác expertmi a služieb Partner Onsite Services.

„Celkový rámec predmetu zákazky bude stanovený koncepčne v previazanosti na systémy a aplikácie súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy,“ oznámil štátny správca železničnej infraštruktúry.

Uchádzači musia preukázať dodanie licencií a produktov Oracle

Lehota na predkladanie ponúk je 26. októbra, dodávateľ má vzísť z elektronickej aukcie. Uchádzači majú preukázať, že za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania dodali, resp. poskytli licencie a produkty Oracle v objeme minimálne 2,2 mil. eur bez dane, ako aj implementačné, integračné, programátorské a konfiguračné práce, ktorých súčasťou boli produkty Oracle, za 1,3 mil. eur bez dane.

Ďalšou podmienkou je dodanie služieb štandardnej technickej podpory licencií a softvéru Oracle, školenia, konzultácie a onsite podpora systémov na infraštruktúre Oracle vo výške najmenej 1,9 mil. eur bez dane. Uchádzači majú tiež predložiť menovite údaje o minimálne siedmich expertoch zodpovedných za plnenie predmetu zmluvy.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. septembra 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...