Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
26. septembra 2016 16:58 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Železnice SR chcú dať za licencie Oracle a služby 13 miliónov eur

Železnice Slovenskej republiky vyhlásili verejnú súťaž na konsolidáciu licencií Oracle a ďalšie súvisiace služby ich podpory a rozvoja. Predmetom zákazky na štyri roky je dodanie produktov a služieb, implementačné a programátorské práce, servisná, technická a pokročilá podpora pre riešenie informačných systémov a aplikácií na infraštruktúre Oracle. 

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) predpokladajú zaplatiť za konsolidáciu licencií Oracle a ďalších súvisiacich služieb ich podpory a rozvoja predbežne 10,85 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (vyše 13 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, predmetom zákazky na štyri roky je dodanie produktov a služieb, implementačné a programátorské práce, servisná, technická a pokročilá podpora pre riešenie informačných systémov a aplikácií na infraštruktúre Oracle.

Dohoda s dodávateľom môže byť predlžená o dvanásť mesiacov

Železnice si vyhradzujú právo uplatniť si u úspešného uchádzača opciu na predlženie lehoty platnosti rámcovej dohody o dvanásť mesiacov. Rámec na dokúpenie potrebných licencií je maximálne stanovený na dvestotisíc eur počas celej doby platnosti rámcovej dohody.

Celkový rozsah predmetu zákazky sa skladá zo štyroch logických celkov: technickej a servisnej podpory v súčasnosti vlastnených a používaných licencií Oracle, nákupu nových licencií Oracle a technickej a servisnej podpory nových licencií Oracle, implementačných prác expertmi a služieb Partner Onsite Services.

„Celkový rámec predmetu zákazky bude stanovený koncepčne v previazanosti na systémy a aplikácie súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy,“ oznámil štátny správca železničnej infraštruktúry.

Uchádzači musia preukázať dodanie licencií a produktov Oracle

Lehota na predkladanie ponúk je 26. októbra, dodávateľ má vzísť z elektronickej aukcie. Uchádzači majú preukázať, že za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania dodali, resp. poskytli licencie a produkty Oracle v objeme minimálne 2,2 mil. eur bez dane, ako aj implementačné, integračné, programátorské a konfiguračné práce, ktorých súčasťou boli produkty Oracle, za 1,3 mil. eur bez dane.

Ďalšou podmienkou je dodanie služieb štandardnej technickej podpory licencií a softvéru Oracle, školenia, konzultácie a onsite podpora systémov na infraštruktúre Oracle vo výške najmenej 1,9 mil. eur bez dane. Uchádzači majú tiež predložiť menovite údaje o minimálne siedmich expertoch zodpovedných za plnenie predmetu zmluvy.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...