Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Opodstatnenosť výstavby železničnej trate, ktorá by zabezpečila priame prepojenie Nitry s Bratislavou, určí štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.
18. júna 2017 16:35 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Železnice SR chcú dať na dodávku koncových zariadení IT technológií predbežne 9,2 milióna eur

Celkový rámec predmetu zákazky je stanovený koncepčne v previazanosti na súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy a údržby infraštruktúry, oznámili Železnice Slovenskej republiky vo vyhlásenej verejnej súťaži.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú vynaložiť na dodávku koncových zariadení informačných a telekomunikačných technológií a s tým súvisiacich služieb za štyri roky predbežne 9,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (11,04 mil. eur vrátane dane).

„Celkový rámec predmetu zákazky je stanovený koncepčne v previazanosti na súčasne používané, v budúcnosti uvažované a plánované pre oblasť IT podpory železničnej dopravy a údržby infraštruktúry,“ oznámil štátny prevádzkovateľ železničnej infraštruktúry vo vyhlásenej verejnej súťaži.

Dodávateľ má vzísť z elektronickej aukcie

Lehota na predkladanie ponúk je 17. júla, pričom tie musia platiť minimálne do 31. decembra tohto roka a dodávateľ má vzísť z elektronickej aukcie. Železnice plánujú uzavrieť rámcovú dohodu s jediným vybraným uchádzačom.

Jednou z podmienok účasti je predložiť zoznam dodaných koncových zariadení informačných a telekomunikačných technológií za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania. Tender pre železnice zabezpečuje Centrálna obstarávacia agentúra, s.r..o. z Nitry.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...