Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
16. júla 2017 13:53 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Združenie Naša Sobota odmieta postoj Útvaru hodnoty za peniaze k dostavbe R2

Občianske združenie chystá na pondelok 17. júla protestnú akciu, zablokuje cestu E571 v úseku Ožďany – Čierna Lúka.

BRATISLAVA 16. júla (SITA) – Občianske združenie (OZ) Naša Sobota rozhodne nesúhlasí a odmieta posledné stanovisko Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR, ktoré neodporúča pokračovať vo financovaní rýchlostnej komunikácie R2 smerom od Kriváňa na Lučenec, Rimavskú Sobotu, Rožňavu a Košice pre údajnú ekonomickú nerentabilnosť tohto úseku. Uvádza sa to v stanovisku združenia, ktoré agentúre SITA poskytol jeho hovorca Marián Štúrik.

Žiadajú urýchlenú dostavbu R2 na juhu Slovenska

Ako ďalej informoval Štúrik, OZ Naša Sobota preto pripravuje na pondelok 17. júla od 08:00 do 09:00 protestnú akciu so symbolickým názvom „Pohreb regiónu“, kedy zablokuje cestu E571 v úseku Ožďany – Čierna Lúka.

„Týmto gestom chceme poukázať na nevyhnutnosť urýchlenej dostavby rýchlostnej cesty R2, ktorá je z nášho pohľadu bytostne spätá s rozvojom práve tejto zaostalej oblasti Slovenska“, konštatuje sa v stanovisku.

Zastavenie výstavby R2 ohrozí rozvoj regiónu

Podľa združenia zastavenie výstavby R2 výrazne ohrozí ďalší budúci vývoj tohto regiónu. „Sme presvedčení, že bez kvalitnej infraštruktúry nie je možné zlepšiť nepriaznivú hospodársku a sociálnu situáciu v našich mestách a obciach. Ide o budúcnosť stovky tisíc ľudí, ktorí v zaostalých a izolovaných regiónoch strácajú šancu na lepší život. Cestu R2 preto nie je možné posudzovať len na základe ekonomických ukazovateľov, je povinnosťou štátu dať ľuďom šancu na slušný život“, píše sa v stanovisku OZ.

Združenie sa zhoduje s postojom ministra dopravy a výstavby

Združenie zároveň ocenilo stanovisko Ministerstva dopravy a výstavby SR na čele s jeho ministrom Árpádom Érsekom, ktoré rovnako odmieta vyjadrenie ministerstva financií a naďalej presadzuje pokračovanie výstavby. „Máme rovnaký názor o nutnosti urýchleného dobudovania celej južnej spojnice Bratislava – Košice“, uvádza sa ďalej v stanovisku.

Združenie zároveň vyzvalo obyvateľov a občianske iniciatívy okresu Rimavská Sobota, ako aj ostatných dotknutých okresov, aby sa pridali k protestnej akcii. Rovnako apeluje na príslušné ministerstvo ako aj celú vládu SR vrátane premiéra SR Roberta Fica, aby prehodnotili a zvážili dôsledky podobných strategických rozhodnutí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...