Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Celonárodná kampaň Do práce na bicykli pokračuje aj tento rok už svojim piatym ročníkom. Ilustračné foto: Pixabay.com.
13. augusta 2017 16:47 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Začínajú stavať Vážsku cyklotrasu, prvý úsek bude hotový v novembri

Celková dĺžka Vážskej cyklotrasy bude približne sto kilometrov, povedie od Trnavského cez Trenčiansky až po Žilinský kraj. 

TRENČÍN 13. augusta (SITA) – Prvý úsek Vážskej cyklotrasy v dĺžke 13,4 kilometra postaví za takmer 3,7 milióna eur spoločnosť Strabag. Povedie od hranice Trnavského samosprávneho kraja do Nového Mesta nad Váhom. Tento úsek bude podľa trenčianskeho župana Jaroslava Bašku financovaný výlučne z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Vážska cyklotrasa má v budúcnosti tvoriť základnú kostru cyklistických komunikácií v kraji. Prvý úsek by si mali cyklisti reálne vyskúšať už v novembri tohto roku, pretože jeho výstavba podľa zmluvy nebude trvať viac ako 112 dní.

Cyklotrasa bude viesť prevažne po ochranných hrádzach starého koryta Váhu

Vážska cyklotrasa s dĺžkou približne 100 kilometrov bude spájať Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Pretínať by mala 34 katastrov miest a obcí na území Trenčianskeho samosprávneho kraja. Prevažná časť cyklotrasy bude viesť po ochranných hrádzach starého koryta Váhu a vytvorí adekvátne podmienky pre bezpečnú cyklistiku.

Zároveň rozšíri možnosti trávenia voľného času na dvoch kolesách. Okrem toho by Vážska cyklotrasa mala byť aj alternatívou na dopravu do práce, a to práve na bicykli.

Ďalším úsekom cyklotrasy bude Púchov – Nosická priehrada

Ďalším z ôsmich úsekov Vážskej cyklotrasy, na ktorý je už vydané právoplatné územné rozhodnutie je úsek Púchov – Nosická priehrada. Tento úsek mal byť druhým v poradí, ktorý sa dočká výstavby.

Do konca roka by k úsekom s platným územným rozhodnutím mali pribudnúť aj úseky Nové Mesto nad Váhom – Trenčín a Považská Bystrica – hranica so Žilinským samosprávnym krajom. Pri stavbe ďalších úsekov chce Trenčiansky samosprávny kraj využiť možnosť financovania z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies