Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt nového cestného mosta cez Dunaj medzi Komárnom a Komáromom (vľavo). Foto: Mesto Komárno (www.enviroportal.sk).
28. septembra 2016 14:16 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Začal tender na stavbu mosta medzi Komárnom a Komáromom

Cezhraničný projekt, ktorého hlavným cieľom je odľahčiť centrá Komárna a Komáromu od nákladnej dopravy, už získal viac ako 100 mil. eur z Európskej únie. Celkový odhadovaný rozpočet projektu je vyše 117 mil. eur. 

Maďarsko začalo proces verejného obstarávania na výstavbu nového cestného mosta cez Dunaj medzi Komárnom a Komáromom. Cezhraničný projekt, ktorého hlavným cieľom je odľahčiť centrá oboch miest od nákladnej dopravy, už získal viac ako 100 mil. eur z Európskej únie. Ako v stredu informovalo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, práce na vybudovaní prístupovej cesty na slovenskej strane sa začnú v priebehu najbližších týždňov.

Predpokladané náklady projektu dosahujú vyše 117 miliónov eur

Celkový odhadovaný rozpočet projektu je vyše 117 mil. eur. Slovensko získalo z fondov EÚ (Nástroj na prepojenie Európy) viac ako 47 mil. eur, Maďarsko môže počítať s príspevkom vo výške viac ako 52 mil. eur. Podľa zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Bruselu by mal byť nový cestný most hotový do mája 2019.

Érsek: Projekt mostu spojí susedov bezpečnou cestou

„Potrebujeme budovať cestné spojenia, ktoré zlepšia podmienky pre rozvoj cezhraničných podnikateľských aktivít a naštartujú rozvoj turistiky a cestovného ruchu v strede Európy. Projekt výstavby mostu Komárno – Komárom bude spájať susedov bezpečnou cestou,“ povedal minister dopravy Árpád Érsek.

Obe krajiny postavia vlastnú príjazdovú cestu k mostu

Stavebný projekt mostu a príjazdových ciest na oboch brehoch Dunaja je rozdelený na časti, tie majú postaviť maďarská a slovenská strana. Obe krajiny vybudujú vlastnú príjazdovú cestu k mostu. Za verejnú súťaž na samotné mostné teleso cez Dunaj prevzalo podľa medzištátnej dohody zodpovednosť Maďarsko, náklady sa medzi obe krajiny rozdelia.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies