Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mesto Trnava zaplatí v budúcom roku prevádzkovateľovi mestskej autobusovej dopravy, spoločnosti Arriva Trnava, až 1,5 milióna eur. Foto: Arriva Trnava.
19. decembra 2017 16:15 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Za služby mestskej autobusovej dopravy zaplatí Trnava viac

Radnica musí prispieť aj na odmeňovanie vodičov, tí už nie sú ochotní robiť za doterajšie platy. 

TRNAVA 19. decembra (SITA) – Mesto Trnava zaplatí v budúcom roku prevádzkovateľovi mestskej autobusovej dopravy až 1,5 milióna eur. Ide o náhradu preukázanej straty, ktorá vzniká dopravcovi pri službách vo verejnom záujme.

Vyplýva to zo schváleného rozpočtu mesta na budúci rok. Náhrada bude výrazne vyššia ako doteraz, dôvodom sú zvýšené mzdové nároky zamestnancov dopravcu, spoločnosti Arriva.

Zamestnanci si v Trnave a okolí nájdu lepšie platenú prácu

„Najväčším problémom Arrivy je, že zamestnanci už nie sú ochotní robiť za doterajšie platy,“ zdôvodnil zvýšenie položky na úhradu služieb vo verejnom záujme viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík. Dopravca podľa jeho vyjadrenia prichádza o zamestnancov, ktorí si v Trnave a okolí bez problémov nájdu lepšie platenú prácu.

Viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík. Foto: trnava.sk.

Zo zvýšenej položky však okrem vyšších miezd vodičov budú hradené aj opravy starších autobusov a zvýšenie počtu autobusov na najvyťaženejších linkách. Cestujúci zaplatili v minulom roku za mestskú dopravu v Trnave približne 800-tisíc eur, z rozpočtu mesta dostával dopravca ročne ďalších zhruba 1,2 milióna eur.

Mestskú dopravu bude prechodne naďalej zabezpečovať Arriva

Mestu Trnava 31. decembra končí dlhoročná zmluva s prevádzkovateľom mestskej autobusovej dopravy. Verejné obstarávanie skončilo neúspešne, dôvodom bola cena, ktorú vedenie radnice odmietlo akceptovať. Mestskú dopravu bude na základe priameho rokovacieho konania prechodne aj naďalej zabezpečovať spoločnosť Arriva.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame