Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na stavenisko priľahlých stavieb v okolí tunela Višňové nad diaľnici D1. Foto: SITA/Milo Fabian.
12. októbra 2018 19:26 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Za peniaze z Kohézneho fondu EÚ zmodernizujú diaľnice na severe Slovenska

Finančné prostriedky Európskej únie vo výške 312 miliónov eur sa použijú na výstavbu úseku diaľnice D1 medzi Lietavskou Lúčkou a Dubnou Skalou neďaleko Žiliny. Zvyšných vyše 71 miliónov eur pôjde na výstavbu úseku diaľnice D3 pri Čadci. 

Viac ako 380 miliónov eur z Kohézneho fondu investuje Európska únia na Slovensku investuje na výstavbu dvoch diaľničných úsekov na severe Slovenska. Informovalo o tom v piatok Zastúpenie Európskej komisie v SR. 

Finančné prostriedky vo výške 312 mil. eur sa použijú na výstavbu úseku diaľnice D1 medzi Lietavskou Lúčkou a Dubnou Skalou neďaleko Žiliny. Tento úsek je súčasťou budúcej diaľnice D1 z Bratislavy cez Žilinu a Košice po hranicu s Ukrajinou, ktorá patrí do koridoru transeurópskej dopravnej siete (TEN-T) Rýn – Dunaj. Súčasťou projektu je aj výstavba tunela Višňové s dĺžkou približne 7,5 kilometra, ktorý sa čoskoro stane najdlhším tunelom na Slovensku.

Podpora aj pre D3 na Kysuciach

Zvyšných vyše 71 miliónov eur sa použije na výstavbu úseku diaľnice D3 v hornatej severozápadnej časti krajiny. Tento úsek bude prechádzať súbežne s cestou, ktorá vedie cez mesto Čadca, a na ktorej dochádza k častým zápcham vyplývajúcim z pozície Čadce ako vstupnej brány pre dopravu z Českej republiky a Poľska. Táto nová cesta prispeje k zmierneniu dopravného preťaženia, čo bude mať priamy prínos pre jeho obyvateľov. Obidva projekty by sa mali zrealizovať do konca roku 2020.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies