Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavenisko v okolí tunela Višňové na budúcom úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala. Foto: SITA/Milo Fabian.
12. októbra 2018 19:26 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Za peniaze z Kohézneho fondu EÚ zmodernizujú diaľnice na severe Slovenska

Finančné prostriedky Európskej únie vo výške 312 miliónov eur sa použijú na výstavbu úseku diaľnice D1 medzi Lietavskou Lúčkou a Dubnou Skalou neďaleko Žiliny. Zvyšných vyše 71 miliónov eur pôjde na výstavbu úseku diaľnice D3 pri Čadci. 

Viac ako 380 miliónov eur z Kohézneho fondu investuje Európska únia na Slovensku investuje na výstavbu dvoch diaľničných úsekov na severe Slovenska. Informovalo o tom v piatok Zastúpenie Európskej komisie v SR. 

Finančné prostriedky vo výške 312 mil. eur sa použijú na výstavbu úseku diaľnice D1 medzi Lietavskou Lúčkou a Dubnou Skalou neďaleko Žiliny. Tento úsek je súčasťou budúcej diaľnice D1 z Bratislavy cez Žilinu a Košice po hranicu s Ukrajinou, ktorá patrí do koridoru transeurópskej dopravnej siete (TEN-T) Rýn – Dunaj. Súčasťou projektu je aj výstavba tunela Višňové s dĺžkou približne 7,5 kilometra, ktorý sa čoskoro stane najdlhším tunelom na Slovensku.

Podpora aj pre D3 na Kysuciach

Zvyšných vyše 71 miliónov eur sa použije na výstavbu úseku diaľnice D3 v hornatej severozápadnej časti krajiny. Tento úsek bude prechádzať súbežne s cestou, ktorá vedie cez mesto Čadca, a na ktorej dochádza k častým zápcham vyplývajúcim z pozície Čadce ako vstupnej brány pre dopravu z Českej republiky a Poľska. Táto nová cesta prispeje k zmierneniu dopravného preťaženia, čo bude mať priamy prínos pre jeho obyvateľov. Obidva projekty by sa mali zrealizovať do konca roku 2020.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame