Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Piešťany
Foto: airport-piestany.sk.
30. novembra 2018 12:31 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Piešťan sa počas letnej sezóny bude lietať do tureckej Antalye

Vo finálnej fáze príprav je aj letecké spojenie s egyptskou destináciou Hurghada. 

Piešťany budú počas budúcej letnej sezóny spojené leteckou linkou s tureckou Antalayou. Letisko Piešťany tak bude mať prvú charterovú leteckú linku. Od mája do októbra 2019 by ju mohlo využiť približne štyri tisíc slovenských dovolenkárov. Letecká linka bude výsledkom spolupráce s cestovnou kanceláriou Happy Travel.

„Po nástupe nového vedenia župy, a následne aj vedenia Letiska Piešťany, bola jednou z našich priorít záchrana letiska pred jeho likvidáciou. To sa nám podarilo, dokonca môžem oznámiť historicky prvú charterovú linku do atraktívnej dovolenkovej destinácie, tureckej Antalye. Finalizujeme aj letecké spojenie s egyptskou destináciou Hurghada,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Trnavský samosprávny kraj je väčšinovým vlastníkom spoločnosti Letisko Piešťany.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: SITA/Jakub Julény.
Rokujú aj o dlhodobých prenájmoch

Podľa predsedníčky predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany Anny Miernej prebiehajú aj ďalšie rokovania, ktoré sa týkajú napríklad dlhodobých prenájmov, všetko však pri zachovaní leteckej prevádzky a „rozlietaní“ letiska. Piešťanské letisko už celé roky zápasí s malým záujmom o jeho služby a s tým súvisiacimi ekonomickými problémami.

Ilustračné foto: google.sk.
Sľuby na záchranu letiska

Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval v roku 2016 likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. Pod tlakom vedenia mesta Piešťany a mohutnej občianskej iniciatívy napokon k tomuto kroku nepristúpili. Záchranu a „rozlietanie“ regionálneho letiska v známom kúpeľnom meste sľuboval pred krajskými voľbami terajší župan Jozef Viskupič, v Piešťanoch sa ten sľub stal nosnou témou jeho kampane.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 %) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti mesto Piešťany (20,04 %) a ministerstvo dopravy (20,65 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame