Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Z bratislavského letiska sa cestujúci dostanú s jediným prestupom a jednou letenkou už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožňuje to codeshare dohoda medzi leteckými spoločnosťami flydubai a Emirates, ktorá začne platiť aj pre lety z Bratislavy od 8. novembra. Foto:pixabay.com.
7. novembra 2017 16:44 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Bratislavy sa dá letieť s prestupom v Dubaji do desiatok destinácií vo svete

Umožňuje to codeshare dohoda medzi leteckými spoločnosťami flydubai a Emirates, ktorá začne platiť aj pre lety z Bratislavy od 8. novembra.

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) – Z bratislavského letiska sa cestujúci dostanú s jediným prestupom a jednou letenkou už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožňuje to codeshare dohoda medzi leteckými spoločnosťami flydubai a Emirates, ktorá začne platiť aj pre lety z Bratislavy od 8. novembra.

Ako v utorok informovalo Letisko M. R. Štefánika v Bratislave, pasažieri sa tak letecky s prestupom v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (SAE) dostanú do desiatok svetových destinácií.

Môžu využiť sieť flydubai, ale aj Emirates

Cestujúci z Bratislavy budú môcť s prestupom v Dubaji využiť nielen súčasnú sieť liniek flydubai, ktorá už teraz umožňuje prestupné lety z Bratislavy, napríklad do thajského Bangkoku, na Maledivy, na Zanzibar, do Ománu, na Srí Lanku a do desiatok ďalších destinácií, ale vďaka službe „zdieľania kódu – codeshare“ budú môcť využiť už aj sieť liniek spoločnosti Emirates. To všetko v rámci jednej letenky a s batožinou, ktorá smeruje z Bratislavy až do cieľovej destinácie cestujúceho.

„Austrália, Singapur, Vietnam, Taiwan, Malajzia, Indonézia, India, Saudská Arábia, ale aj Seychely, Maledivy, Kuvajt či dokonca Južná Afrika sú od stredy dostupné pohodlne z Bratislavy vďaka spolupráci flydubai a Emirates,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec.

Arabské aerolínie oznámili spoluprácu v júli

Výpočet destinácií, kam možno letieť z Bratislavy s prestupom v Dubaji, sa tak od 8. novembra výrazne rozšíri. Zahŕňať bude lety do štátu Bangladéš, na Filipíny, ale aj do exotickej Ugandy, Tadžikistanu, Somálska, Eritrey, ako aj do Sydney, Brisbane či Aucklandu a do vyše stovky ďalších miest.

Aerolínie flydubai a Emirates nadviazali spoluprácu na princípe codeshare, čo znamená, že cestujúci môžu pri rezervácii leteniek využiť sieť liniek oboch leteckých spoločností.

Spoluprácu na tomto princípe oznámili obe arabské aerolinky v júli, pričom prvú fázu, ktorá zahŕňala sprístupnenie služby z a do 29 destinácií, začali od 2. októbra tohto roka. Druhú fázu, v rámci ktorej sa codeshare dohoda rozšíri na ďalších šestnásť destinácií, vrátane Bratislavy, začnú 8. novembra.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies