Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruská letecká spoločnosť Pobeda na linke Moskva - Bratislava k trom letom týždenne pridá dva od apríla do mája. Foto: SITA/Marek Mrviš.
8. februára 2018 11:18 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Bratislavy sa bude na jar lietať do Moskvy častejšie

Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá prevádzkuje pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy na letisko Vnukovo vyše dva roky, od polovice apríla do konca mája zvyšuje počet frekvencií na uvedenej trase na päť letov týždenne.

BRATISLAVA 8. februára (SITA) – Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude na jar lietať do Moskvy častejšie. Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá prevádzkuje pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy na letisko Vnukovo vyše dva roky, oznámila, že od polovice apríla do konca mája zvyšuje počet frekvencií na uvedenej trase na päť letov týždenne. Vo štvrtok o tom informovalo bratislavské letisko.

Dva lety pribudnú len od apríla do mája

Ruský letecký dopravca počas letného letového poriadku, od konca marca, bude na linke medzi hlavnými mestami Ruska a Slovenska prevádzkovať najprv tri lety týždenne, a to v utorok, vo štvrtok a v nedeľu. „V týždni od 17. apríla pridáva frekvencie aj v piatky a nedele. Vybrať si až z piatich letov týždenne si tak môžu cestujúci do 26. mája,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Foto: bts.aero.

Na začiatku bolo na linke sedem letov týždenne

Priame dvojhodinové lety medzi Moskvou a Bratislavou zabezpečuje Pobeda od 19. decembra 2015 lietadlami typu Boeing 737-800 Next Generation s kapacitou 189 cestujúcich. Na začiatku na linke fungovalo sedem letov týždenne. Letecké spojenie do Bratislavy začala Pobeda prevádzkovať ako svoju prvú zahraničnú pravidelnú linku mimo Ruska.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letecká spoločnosť Pobeda je súčasťou skupiny Aeroflot. Jedna z najmladších leteckých spoločností v Rusku vznikla 1. decembra 2014.

Pobeda prevádzkuje pravidelnú linku medzi Moskvou a Bratislavou vyše dva roky. Foto: bts.aero.Foto: bts.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame